Domimės

7 švaros taisyklės, kurios keičia gyvenimą

Nuotrauka: © pixabay.com

Jei norite apsivalyti ir eiti tobulėjimo keliu, kurti klestintį, laimingą gyvenimą, Rytų išminčiai rekomenduoja  vadovautis 7 esminėmis švaros taisyklėmis. Tų, kurie jas sąžiningai praktikuoja, gyvenimai keičiasi tiesiog neatpažįstamai.


1.Akių švara.

Savo akis visada stenkitės kreipti į grožį. Stebėkite gamtą, gėles, kylančią ar besileidžiančią Saulę, žvaigdėtą dangų, meistriškus meno kūrinius, puoselėkite savo namų aplinką, kad jinai būtų harmoningų spalvų, maloni akiai. Venkite žiūrėti į tai, kas drumsčia sielą, pavyzdžiui, nešvankius, smurto ir pykčio kupinus filmus, paveikslus, fotografijas ir pan.

2.Ausų švara.

Klausykitės malonių gamtos garsų, harmonizuojančios muzikos, gražių kalbų ar vaikų juoko.

Venkite gilintis į tuščias, piktas kalbas, blevyzgas ir ypač apkalbas.

3.Burnos švara.

Stenkitės tarti tik apgalvotus, prasmingus, gera linkinčius ir būtinus ištarti žodžius.

Venkite melo, grubių, kitus žeidžiančių pasisakymų, apkalbų, banalių, beprasmių plepalų. Burnos švarą nuostabiai puoselėja giesmių giedojimas.

4.Rankų švara.

Rankas svarbu nuolat švarinti ne tik fizine prasme. Paskirkite jų energiją tik geriems ir naudingiems darbams atlikti arba gydyti. Neimkite į jas to, kas jums nereikalinga (t.y. neimkite tam, kad kauptumėte). Ypač venkite nesąžiningais būdais atkeliaujančių pinigų. Rankų švarą itin puikiai puoselėja pinigų aukojimas.

5. Kūno švara.

Kiekvieną dieną prižiūrėkite savo kūno švarą tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Neterškite jo netinkamu maistu, svaigalais, rūkalais. Taip pat atsakingai rūpinkitės ir drabužių švara. Stenkitės, kad jie būti estetiški, nesuplyšę.

6. Minčių švara

Mokykitės valdyti savo mintis. Ypač neigiamas. Stenkitės negalvoti blogai, piktai, paniekinamai nei apie save, nei apie kitus. Tegul jūsų mintys tampa skaidrios ir teigiamos, nes būtent jos lemia gyvenimo kokybę. Apvalyti protą ir palaikyti minčių švarą ypač padeda meditacija, mantros, malda

7. Širdies švara.

Nelaikykite savo širdyje pykčio, pavydo, keršto ir kitų blogų ketinimų. Niekas taip gerai neapvalo širdies kaip besąlygiška meilė ir atjauta. 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: