Partnerių turinys

Draugei pakvietus prisijungti prie naujos veiklos, Gabija Railienė nedvejojo – matydama, kad žmonės senti nėra pasiruošę, intuicijos vedama nėrė į maisto papildų pasaulį.

„SVEIKATOS SPRENDIMAI” gimė tada, kai pati susidūriau su negalavimais ir ėmiau ieškoti sprendimų juos įveikti. Yra begalė būdų gyventi kokybiškai, jei tik to norime, jei turime valios ir noro keistis“, – pasakoja Jurgita Štaraitė – Bukaitienė.

Ramus, palaimingas laikas gamtos apsuptyje – svajonės išsipildymas norintiems pabėgti nuo miesto ir minčių šurmulio pasineriant į kitokią, kokybiškesnę lėtumu realybę. Kai ant delno tupia drugeliai ir vėjyje šnara pakrantės smilgos. Kai teka vanduo ir pro stogą mirguliuoja žvaigždės.

Žinoma, gerą sveikatą gali paveikti daugybė veiksnių, tačiau vienas svarbiausių ir efektyviausių yra sveikas gyvenimo būdas, kuris apima tinkamą mitybą, reguliarų fizinį aktyvumą, emocinę gerovę, saiką visame kame ir rūpestį kūnu, kuriam kartais reikia ir greitesnės pagalbos.

Kognityvinės arba pažinimo funkcijos – tai smegenų gebėjimas gauti, perdirbti, integruoti, išlaikyti ir atkurti informaciją, orientuotis laike, vietoje, savyje, įsiminti ir naudotis žiniomis, intelektu, regos, erdvės suvokimo funkcijomis.

Skaidulų, B grupės vitaminų, geležies ir mineralų gausūs 7 grūdų sausainiai – idealus pasirinkimas pusryčiams, praalkus pavakariams ir net lengvai vakarienei. Iš kelių skonių kiekvienam išsirinkti mėgstamą ir taip padovanoti sau gerą dieną dar niekada nebuvo taip lengva.

Pataria Rimantas Stukas (Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius, Visuomenės sveikatos katedros vedėjas)

Vis daugiau lietuvių susidomėjimo sulaukiantis, ajurvedinėje medicinoje populiarus mumijus – veiksmingas ir saugus maisto papildas, galintis teigiamai paveikti sveikatą ir savijautą. Šio lipnaus, dažniausiai Himalajų uolienų plyšiuose susikaupiančio tąsios dervos pavidalo balzamo, kuris susidaro per šimtmečius lėtai skaidantis augalams, nauda neabejojama.

Šiais laikais pasigirti sveiku stuburu gali retas žmogus, o jei apklaustumėte tuos, kurie dirba sėdėdami, visiškai sveikų rastumėte dar mažiau. Tačiau apie tai nevertėtų kalbėti, jei nebūtų galima šių nemalonumų išvengti. Tiesa, turintieji problemų turi žinoti – gerai jaustis galės ilgus metus, tačiau tik tada, jei nuolat savimi rūpinsis.

„Tik pradėjusi dirbti kaip plaukų stilistė nusistebėdavau: kodėl „Burda“ žurnaluose modelių plaukai ilgi, vešlūs ir net šviesūs žvilga, o mano pačios silpni ir jau du kartus po dažymo spėjo nuslinkti? Ir kodėl moterys, turinčios gražius, sveikus plaukus, atrodo švytinčios, tiesiog žydi?“ – klausimais ir pamąstymais apipila grožio namų „Katilinė“ įkūrėja Gabija Railienė, dar žinoma kaip Plaukų MITŲ Griovėja.

Sojų faršas – puiki augalinės kilmės mėsos faršo alternatyva – dėl ypatingo skonio puikiai tinka makaronams, sriuboms gardinti, lazanijoms, maltinukams, sumuštiniams, kebabams, įdarams, suktinukams ruošti.

Vilniaus širdyje, mažutėje gatvelėje įsikūręs restoranas BLUE LOTUS INDIAN & THAI džiugina išskirtiniais patiekalais, kuriems dienos pietų metu taikomos ir puikios nuolaidos. Nesate buvę? Užsukite patys ar su svečiais ir įsitikinkite – taip arti Indija dar niekas nebuvo.

Regis, lyg ir aišku, kas gali atimti iš mažųjų vaikystę, ramybę ir lėtas pažinimo akimirkas. Tačiau neretai gera linkėdami tėveliai vežioja atžalas iš vieno būrelio į kitą, akcentuodami tik akademinius laimėjimus. Darželio MEDUTIS direktorė atskleidžia, ar to tikrai reikia ir kokį pasaulį mato vaikai.

Tyrimai rodo, kad apie trečdalis pasaulio gyventojų dieną trumpai nusnūsta. Graikijoje ar Ispanijoje dienos poilsis (siesta) yra norma.

Prieš prasidedant žaidimui, verta atverti visas kortas, kad geriau suprastumėte. Yra skirtingos molekulinės masės, t. y. skirtingų dydžių hialurono rūgštis. Ją galima suskirstyti į 4 kategorijas.

Paklausta, kaip gimė mintis įkurti TOWER studiją, Živilė atvirauja: „Iš prigimties esu jautri ir emocionali asmenybė. Labai myliu žmones, mėgaujuosi bendravimu su kiekvienu, kurį sutinku savo kelyje, noriu juos suprasti, gilinuosi, į tai, kaip jie jaučiasi ir kuo gyvena.

Kai gyvenimas vis greičiau įsibėgėja, norėdami jausti mažiau įtampos vis dažniau pasirenkame komfortą ir patogumą. Tačiau tai anaiptol nereiškia, kad vėl turime įsisupti į ankstesnius pasirinkimus ir rutinas.

Kad būtume sveiki, energingi ir netriktų organizme vykstantys biocheminiai procesai, turime gauti gyvybiškai svarbių vitaminų ir mineralų. Tiesa ta, kad skubos amžiuje su maistu gaunamų gali ir neužtekti, kartais būtina papildyti jų atsargas ir geriau kokybiškais produktais

Mūsų partneriai BIOPAPA (biopapa.lt) su garsiąja žaliavalgiškos mitybos konsultante Irena Žentalyte dalijasi puikiomis sveikesnio ir dvasingesnio gyvenimo įžvalgomis. Specialistė mokosi Dr. Morse JAV detoksikacijos institute bei žaliavalgiško maisto gaminimo mokykloje Jungtinėje Karalystėje pas pasaulyje gerai žinomą „RAW šefą” Russellą Jamesą.

Kaip jums patiktų toks pamokų tvarkaraštis, kur pirmoje vietoje įrašyta ryto meditacija, skirta kokybiškai pradėti dieną? Jeigu esate iš tų tėvų, kuriems svarbu ne tik mokymosi rezultatai, bet ir mažojo emocinis komfortas ir galimybė būti savimi jaučiantis saugiam, greičiausiai tai jums net labai patiktų.

Paprastas ir patogus būdas skaičiuoti kalorijas ir rūpintis savo mityba. Nuo to, ką valgome, priklauso ne tik tai, kaip jaučiamės, atrodome, mąstome ar kiek energijos turime, bet, svarbiausia, kiek ilgai ir kaip kokybiškai gyvensime.

Dabartiniame įtampos kupiname pasaulyje visavertis poilsis – tas veiksnys, kuris garantuoja sveikatą ir pozityvią, darbingą rytdieną, neleidžia perdegti. Daugybę gero miego paslapčių veikiausiai žinote. Bet ar girdėjote, kad padėti gali ir tinkama antklodė? Tokia kaip sunkiosios NOXNOX?

Kūrėju būti gera, nes panaudoji savo visą turimą potencialą, žinias ir patirtį, kaskart turi galimybę augti. Gebėjimas išlaikyti balansą tarp vartotojiškumo kasdienybėje ir tarp to, kas yra naudinga, vertinga ir prasminga, atveria neįtikėtinų galimybių. Kiekvienas iš prigimties esame kūrėjas, ir nesvarbu, kokių vidinių ambicijų, svajonių ar siekių turime. Kūrėjas pats kuria taisykles, deklaruoja vertybes, kuriomis vadovaujasi, patiria malonumą darydamas ką nors naudingo.

Pasirinkti patikimą plaukų stilistą – nemenka užduotis, tiesa? Ypač jei esate sąmoningi ir dairotės tokio specialisto, kuris naudotų gamtai ir žmogui draugišką organinę kosmetiką ir pats tikėtų deklaruojamomis gyvenimo vertybėmis. Savo istorija dalijasi 25 metų plaukų stilistės patirtį turinti Kauno grožio salono „Katilinė“ įkūrėja Gabija Railienė.

Yra žmonių, apie kuriuos sakoma „gimęs su marškinėliais“. Taip galime apibūdinti ir „Gentle Day“ įkūrėją Vilmantę Markevičienę. Ji – viena tokių, kuriai sėkmė šypsosi, o aplinkoje karaliauja sąmoningumas ir grožis.

Svajojate atgauti ramybę ir jėgas? Tikrai nebūtina vykti į egzotiškas salas, kurios, būkime sąžiningi sau, dovanoja tik trumpalaikio poilsio iliuziją. Tiesa tokia: kad būtume sveiki, tinkamai ir kokybiškai pailsėti privalu kiekvieną dieną!

Visi žinome, kad norint gerai pailsėti naktį, mums būtina tamsa. Tik tada smegenys ir visas kūnas gali visiškai atsipalaiduoti. Pasirodo, net menkiausias šviesos šaltinis naktį gali būti nekokybiško poilsio priežastimi. Kokia išeitis? Naujos kartos miego kaukės, kurios ir madingos, ir būtinos!

Mūsų kūnas turi net 7 skirtingus audinių sluoksnius. Kremas įsigeria tik į kelis pirmuosius, o pagal ajurvedą, organiški aliejai gali įsigerti į visus 7 odos sluoksnius ir pasiekti net kraują ir kaulo čiulpus. Kāmyai siūlo ypatingai aukštos kokybės, ekologiškus kūno aliejus, pagamintus pagal senovines ajurvedos receptūras.

Socialinio projekto „Bliss meet“ sukurta pirma lietuviška nemokama programėlė sujungia saviugdos ir sveikatingumo keliu einančius žmones. Vienoje erdvėje galite rasti draugų, saviugdos renginių, aktyviausias Lietuvos bendruomenes.

Meditacija tinginiams. Grįžimas į savo vaikystę. Sveikimo būdas, veikiantis smegenų centrus ir padedantis gydanti traumas. Apie efektyvų ir itin populiarėjantį sveikatinimo būdą – neurogrįžtamojo ryšio metodiką – kalbamės su pradininke Lietuvoje, sertifikuota specialiste Vilija Pažemeckiene.

Kodėl natūralioji Novexpert? Toksikologai dar 1970 metais iškėlė hipotezę apie kūno reakciją į chemines medžiagas, per ilgą laiką susikaupusias žmogaus organizme, o vėliau jiems pritarė ir imunologai, nustatydami aiškų ryšį tarp autoimuninių ligų ir modernėjančio mūsų gyvenimo. O kur dar alergologų nerimas dėl vis augančio įvairiomis alergijomis ir padidėjusiu odos jautrumu besiskundžiančių žmonių skaičiaus?

Ši juvelyrika prasidėjo kaip projektas, siekiantis įamžinti ir išryškinti natūralų laikinųjų gamtos kūrinių grožį.

„Altaj“ senovės kalba reiškia „Auksiniai kalnai“. Prieš 500 mln. metų tai buvo jūros dugnas, o dabar driekiasi kraštas su Altajaus kalnais. Kalnų šalys ypatingos tuo, kad jose dar galima rasti civilizacijos nepaliestų ir todėl ekologiškai švarių gyvos gamtos vietų, kuriose auga daugiau kaip 100 augalų rūšių, neaptinkamų niekur kitur pasaulyje ir apdovanotų unikaliomis savybėmis, – juose galima rasti kone visus Mendelejevo periodinės lentelės elementus.

Planetai dūstant nuo išmetamo plastiko, vis daugiau socialiai atsakingų įmonių imasi iniciatyvų, paremtų žiedinės ekonomikos principu. Viena tokių – DEXTERA, pristatanti Nyderlandų partnerio „Coulisse“ tvarią roletų kolekciją.

Zarasų rajone, Kriovinių kaime prasideda šilauogių sezonas. „Jas lengva rinkti – brauki saujomis šviežutėles, beri į dėžes ir atiduodi tiesiai į rankas. Be jokių tarpininkų ir sandėliavimo“, - sako sertifikuoto šilauogių ūkio savininkai.

Granola su pienu ar jogurtu – idealūs pusryčiai, pavakariai ir užkandis. Ji tinka ir daugybei kitų patiekalų paskaninti taip papildant dienos racioną maistingomis medžiagomis, nes kokybiška, be cukraus granola – ne tik labai gardi, bet ir naudinga dėl ląstelienos, vitaminų, mineralų, gerųjų angliavandenių.

„Tuštinimasis – tema, kuria paprastai viešai nediskutuojama, tačiau varžydamiesi kalbėti, problemų neišspręsime. Dėl tuštinimosi sutrikimų kenčia tūkstančiai. Kita vertus, turėdami reikiamų žinių, žmonės galėtų šiuos negalavimus įveikti lengviau arba iš viso jų išvengti“, – teigia med. dr., chirurgas, proktologas Audrius Dulskas.

Atrodo, kad XXI amžiaus pradžia – ieškojimų ir atradimų metas. Vis ieškome būdų, kaip gyventi sveikiau, sąmoningiau, laimingiau.

Pagal ajurvedinę formulę sukurtas SOS ADVANCE veiksmingai detoksikuoja ir šarmina organizmą, valo kraują, stiprina imuninę sistemą. Jungtinėje Karalystėje sukurto produkto sveikatinančiu poveikiu jau įsitikino tūkstančiai žmonių visame pasaulyje.

Vasara be ledų – ne vasara, tiesa? Dar geriau, jeigu jie yra sveiki, pagaminti iš natūralių produktų, be laktozės, kurios šiandien daug kas netoleruoja, šilko minkštumo tekstūros – tokia visada patinka ir mažiems, ir dideliems!

Skandinavų mitologijoje IDUN yra jaunystės ir nemirtingumo deivė. Pasakojama, kad IDUN buvo magiškų nemirtingumo obuolių saugotoja. Šiuos auksinius obuolius Idun dalindavo skandinavų mitologijos dievams, kai pasirodydavo jų senėjimo ženklai, kad šie galėtų atgauti savo jaunystę ir nemirtingumą.