Partnerių turinys

Ką aš žinau apie sveikatą

© Joga ir ajuveda.  Nuotrauka: © Asmeninis archyvas

 „SVEIKATOS SPRENDIMAI” gimė tada, kai pati susidūriau su negalavimais ir ėmiau ieškoti sprendimų juos įveikti. Yra begalė būdų gyventi kokybiškai, jei tik to norime, jei turime valios ir noro keistis“, – pasakoja Jurgita Štaraitė – Bukaitienė.  

 

Pakeisti veiklos sritį – drąsiausias padarytas sprendimas ar yra ir drąsesnių?

Tikrai taip. 27-erių pasidariusi genetinius tyrimus sužinojau, kad turiu BRCA 1 vėžio geną. Nestresavau, jau tada žinojau, kad lėtinis stresas – didžiausias nuodas. Reikėjo sprendimo – kas toliau: chirurginis įsikišimas ar stebėsena ir prevencija, kaip to geno nepabudinti. Taip prasidėjo ieškojimai: kokius papildus vartoti, kur ieškoti žinių ir augti pačiai kaip asmenybei.  

Kaip vertintumėte pasitenkinimo savo veikla indeksą skalėje nuo 1 iki 10?

Na, jei jau reikia vertinti, tai gal 9, nes dar yra kur temptis ir mokytis, ir tam pabaigos nebus, net ir įvertinus dešimtuku. Mano galva, 100 proc. tobulų nėra, kaip ir nėra pustuštės ar puspilnės stiklinės. Svarbiausia – sąžiningumas, visą gyvenimą stengiuosi dirbti taip, kad sutikusi žmogų galėčiau pažiūrėti jam į akis.  

Kiek toks pokytis pakeitė pačios gyvenimą? 

Labai smarkiai pakeitė. Esu be galo dėkinga savo palaikytojams vyrui Dainiui, Tėčiui, visai šeimai. Nėriau į visiškai nežinomą sritį, bet nebijojau, – jaučiau visatos palaikymą, tarsi kažkieno ranka vedė, o ir darbas banke išmokė skaičiuoti pinigus. Tai gelbėjo, nors kartais apimdavo jausmas, jog iriuosi per pelkę ir dar prieš srovę. 

Dabar lengviau? 

Žinoma! Žinau, ko norėti, kaip kokybiškai padėti žmonėms. Pavyzdžiui, renkuosi produktus ne pagal madą, o pagal išskirtinumą, patikimumą, gamintojo reputaciją, veikliųjų medžiagų kokybę, papildo įsisavinamumą ir t. t. Konsultuojuosi su kompetentingais specialistais, vaistininkais, gydytojais.

Kokią žinutę savo veikla nešate?

Žinios ir žinojimas yra pagrindinė žinutė. Jei susirgai, pažink savo ligą. Kalbu iš patirties.  25-erių sirgau depresija – kaltas buvo jaunatviškas maksimalizmas persidirbus. Kreipiausi į specialistus, lankiausi konsultacijose, gėriau vaistus. BET… vieną rytą prabudusi supratau, kad viskas, STOP, gyvenu tarsi akvariume be išeities, tokią būseną sukelia būtent vaistai, taigi turiu pati kažką daryti. Kad pažinčiau savo ligą, išklausiau begales seminarų, baigiau Psichologijos akademiją. Galbūt tai ir buvo Sveikatos Sprendimų kelio pradžia. 

Esate iš tų, kurie čiumpa visas pasitaikiusias galimybes?

Imu visas galimybes, kurias gyvenimas tik pametėja. Mano filosofija – bus, kaip bus, matysim. O būną visaip, ir kaip toje dainoje: „kažkam žirgas, o kažkam tik kamanos, paskutinę taurę lig galo ir veidu į samanas“. Viskas yra gyvenimo pamokos, padėkoji ir eini toliau. 

Asmeninė patirtis turėjo įtakos pasirinkti naują veiklos sritį?   

Negalavimai privertė ieškoti jų priežasties kaip išeities iš užburto rato. Sprendimų, pasirodo, visada yra. Tereikia domėtis, norėti būti sveikam, suvokti būties esmę, o jau tada pradėti veikti keičiant gyvenimo būdą ir mąstymą – tą patvirtino baigtos psichologijos, ajurvedos studijos, suteikiančios giluminių žinių, kaip mes funkcionuojame.  

Pasidalinkite keliomis įžvalgomis.

Tiesa ta, kad pirma suserga mūsų siela, o tik tada kūnas. Man labai patinka tautos šviesuolio Vydūno žmonėms skleista žinutė: sveikata – holistinis dalykas, apimantis viską nuo mūsų aplinkos, gyvenimo būdo iki minčių švaros ir nuolatinio tobulėjimo harmoningai būnant su savimi ir pasauliu. Taip, fizinį kūną reikia tinkamai prižiūrėti, kai reikia, papildyti vitaminais, mineralais, nes akivaizdu, kad šiandienos pasauly gaunamų su maistu nepakanka. Bet taip pat svarbu rūpintis ir asmenybės darna. 

Žinome: be pastangos sveikas nebūsi. Kiek jų dedate pati rūpindamasi savo sveikata?

Dabar jau esu priklausoma nuo fizinio krūvio, mažiausiai 3 kartus per savaitę sportuoju, vartoju maisto papildus, tinktūras, jau 4 metai esu endobiogenikų pacientė. Tik va maistas, čia dar turiu, kur augti. Nors smarkiai jį pakeičiau, vartoju daugiau augalinės kilmės produktų, pasitaisė sveikata, oda, kraujas, bet va figūra vis dar Rubenso laikų moterų, kad vyrai turėtų kur akis paganyti. 😊 

Kaip įvertintumėte savo sveikatos būklę?

Labai gera! Kodėl? Nes galiu jausti, matyti, liesti, mylėti, judėti, nereikia cheminių preparatų, vizitų pas gydytojus. Jei koks kelias sutraška ar strėnas surakina, tai Dievas su pagaliu trinktelna, kad pailsėčiau. Labai myliu žmones ir Gyvenimą.

Kokia būtų jūsų rekomendacija, jei kas paprašytų įtikinamo argumento, kodėl verta eiti sveikesnio gyvenimo keliu?

Manęs vieną kartą paklausė: ar gera tau šitame kūne gyventi?  Užduokit sau ši klausimą ir suprasite.

Kas svarbiau šiandienos žmogui, kad ir versle? Asmenybė ar įgūdžiai? 

Asmenybė ir įgūdžių formavimas, to šiuo metu ir mokausi. Kai nėra darbo valandų ir pats sau esi ponas, kartais išsimuši iš vėžių. Bet mano veikla – ne darbas, ji – gyvenimas ir mano kūdikis. Drauge augame, pamokas ruošiame, kontrolinius rašome ir įvertinimus gauname.

Kas padeda spręsti sunkias situacijas? 

Trumpas atsitraukimas nuo situacijos ir pažiūrėjimas iš šalies.  

Labiausiai varginantis dalykas pastaruoju metu?

Mokydamasi Ajurvedos akademijoje galutinai supratau, kad tušti tauškalai apie nieką atima energiją. Vengiu tokiu pašnekovų. Manau, turi būti nauda. Skamba materialiai, bet mainai VISADA turi būti.  Jei bendraudamas su žmogumi atsipalaiduoji, jau naudinga. Jei dar gali padėti klausydamasis, naudinga bus jam. Vienas iš Dievo įsakymų: duok ir tau bus duota. 

Kas jums gyvenime svarbiausia?

Šeima, sveikata, santykiai, savišvieta ir bendrystė. 

Jei turėtumėte savo pokalbių laidą, kas būtų pirmieji trys pašnekovai?

Prof. Tatjana Chernigovskaya, prof. Arminas Ragauskas, SadGuru (kaip tik dabar skaitau jo knygą „Vidinė inžinerija“). 

Įgūdžiai, talentas ir pinigai. Kam prioritetas?

Įgūdžiams. 

Kas uždega ugnį širdyje?

Žmonių akys, laimėjus kovą su liga. 

Pirmasis šeštadienio ryto ritualas tik prabudus?

Dėkingumas, kad niekur nereikia skubėti. 

Knyga, pakeitusi pasaulėžiūrą?

„Naujoji žemė“.

Ritualas padedantis nusiraminti ir atgauti jėgas? 

Meditacija arba malda. 

Mėgstamiausios citatos?

Gyvenimas – tai laiko ir energijos šokis. Gyvenimo grožis yra ieškojimas tam tinkamiausio ritmo. (Sadguru) 

Sotumas mumyse nužudo gyvenimo aistrą ir žmogiškumą. (Kapelionas kun. A.Toliatas)


sveikatossprendimai.lt


Patiko straipsnis? Pasidalinkite: