Domimės

Teigiama reakcija į kritiką yra naudingas įgūdis. Komentarai, pastabos, nepritarimas dažnai išsprūsta iš aplinkinių lūpų, tačiau patys galime nuspręsti, ar įsižeisti, sumenkinti save, ar priimti žodžius ir net gauti naudos.

Ar kada pamąstėte, kokio iš tiesų esate amžiaus? Ne, tik nepradėkite iškart galvoti apie gimimo datą, įrašytą asmens dokumentuose. Verčiau užduokite šį klausimą savo širdžiai. Tiesa, ji metų neskaičiuoja – amžių vertina tik pagal tai, kiek gyvybinės energijos turite, kiek gyvenimo džiaugsmo ir noro patirti gyvenimo stebuklą...

Istoriją, kad Buda nušvito po medžiu ir būtent tada pradėjo savo šventą kelionę, girdėjo daugelis. O štai koks tai augalas, žino ne visi, nors garsiojo medžio istorija ir galios ne ką menkesnės nei visame pasaulyje žymaus dvasinio guru.

Įprotis bėgti nuo realybės nelaikomas liga ar psichikos sutrikimu. Psichologai vertina eskapizmą kaip apsauginę reakciją į stresą ir kompensaciją dėl neišspręstų problemų. Nedažni, trumpi atsiribojimai nuo išorinio pasaulio padeda atsipalaiduoti, tačiau kraštutinės reakcijos, žinoma, kenkia.

Ar vasara, ar ruduo, ar žiema – gamta vilioja ramybe. Maklinėdami smėlėtomis ar snieguotomis pakrantėmis, dažnai kaip vaikai renkame akmenukus – kas į vandenį varlytes suskaičiuoti, kas dėl formos įvairovės ant palangės pasidėti, o kas – kūrybiškai išsikrauti ar nusiraminti piešiant ant jų.

Tai viena paprasčiausių ir paslaptingiausių substancijų Žemėje – visa ko pradžia ir viskas, ko mums reikia, kad būtume čia. Bus vandens – egzistuos ir gyvybė. Tai jis skaidriais lašais geba numalšinti kūno ir sielos troškulį.

Maloniu aromatu ir saldžiu skoniu išsiskiriantis cinamonas daugeliui žadina malonius vaikystės prisiminimus apie kvepiantį mamos obuolių pyragą ar meduolius. Iš Azijos kildinamas ir visame pasaulyje mėgstamas prieskonis puikiai tinka daugeliui patiekalų gardinti, gerina sveikatą ir saugo nuo virusų – taigi esant permainingiems orams berkite negailėdami.

Pozityvaus mąstymo kritikams ir visiems užkietėjusiems niurzgaliams sunku priimti teiginį, kad optimistinis požiūris veda į sveikesnį gyvenimą.

Dvi dienas per Mėnulio mėnesį daugybė žmonių visame pasaulyje laikosi ekadašio ir tikina, kad po to jaučiasi puikiai. Koks tai reiškinys ir kodėl taip stebuklingai veikia? Jei nežinote ir dar nesate įsilieję į ekadašio propaguotojų gretas, kviečiame pasidomėti.

Kada gyvenimas yra puikus? Sakote, kai valgai, ką nori ir kiek nori, o miegi ar dirbi, kada įsigeidi? Tačiau taip gyvenant anksčiau ar vėliau užklups ligos, todėl norėdami išlikti sveiki galime pasinaudoti vedų išmintimi, kuri sako, kad viską reikia daryti tinkamu laiku. Esame gamtos dalis ir protinga paklusti jos dėsniams.

Menui yra suteikta ypatinga, dieviška galia paliesti dvasią, pakylėti ją link aukštesnių tikslų. Taigi neatsitiktinai kai kurios dvasingumui bei tikėjimui dedikuotos skulptūros, nepaisant religinių įsitikinimų ar dvasinių praktikų, tampa viso pasaulio žmonių traukos ir gėrėjimosi objektais.

Kitados žmonės pristigdavo energijos, nes trūkdavo maisto. Dabar maisto turime į valias, tačiau daugybė žmonių vis tiek skundžiasi energijos stygiumi. Kodėl?

Blogos žinios ir vaizduotę kirbinančios aštrios antraštės media kanaluose griežia pirmuoju smuiku. Gamtos kataklizmai, katastrofos, terorizmas, nusikaltimai, nevaldomi virusai, užgožiantys visas kitas realijas – toks įspūdis, kad gyvename nesaugiame blogio pasaulyje ir vaivorykštė danguje mums visai neįdomi.

Gyventi šviesiau ir sąmoningiau galime tik vadovaudamiesi tam tikrais visatos dėsniais. Deja, jų niekas mūsų nemoko nei mokyklose, nei universitetuose. Atrasti ir suprasti turime patys. Neretai per skaudžias ir dramatiškas gyvenimo pamokas.

Visi tikriausiai žino, kad pagal Kinų astrologiją kiekvieni metai atitinka tam tikrą gyvūną, kurių yra dvylika. Tai ir viskas, ką galima pasakyti apie tradicines istorijas, atskleidžiančias, kodėl buvo pasirinkti būtent dvylika gyvūnų ir kodėl būtent šie. Kodėl kai kurie yra laukiniai, o kai kurie yra prijaukinti? Kodėl katė nėra įtraukta, kodėl žiurkė visada yra sąrašo viršuje?

Esame įpratę Naujuosius metus pasitikti sausio 1-ąją. Bet ar kada teko užduoti sau klausimą, kodėl juos švenčiame būtent tokiu metu? Kodėl naujas mūsų metų ciklas prasideda pačiame viduržiemyje, o ne pavasarį, kai naujus metus švenčia visa atgimstanti gamta?..

Visi tikimės dovanos, kuri bus ir naudinga, ir reikalinga. Todėl niekada neprašausite pro šalį ir mažiems, ir dideliems dovanodami sveikatą. Ji – didžiausias mūsų turtas, laimė ir gėris. Taigi keletas sveikesnių dovanų idėjų.

Vedų žinovai sako, kad suaugusiame žmoguje, kuris jaučiasi nelaimingas, sėkmės pamirštas ar destruktyviai elgiasi, iš tiesų verkia per mažai meilės ir švelnaus dėmesio gavęs vaikas. Nuoširdi meilė yra pati stipriausia kada nors žinota ugdomoji priemonė. Tik jos palytėta žmogaus siela gali išsiskleisti visu savo grožiu. Lyg nuostabusis lotosas.

Kad atrastume krislą išminties, kartais kapstome labai giliai, šifruojame užkoduotas sąvokas, protingai skambančius nežinomus žodžius. Tačiau tikra išmintis yra labai paprasta, telpanti į naiviai žavų ir atvirą vaikišką žodį. Nesitiki? Verskime vaikiškų knygelių puslapius ir skaitykime lėtai, mėgaudamiesi, įsiklausydami širdimi...

NVC (angl. Nonviolent communication) nesmurtinė komunikacija arba empatiškas bendravimas - šio metodo tikslas yra priminti, kaip turėtume bendrauti, nes buvome mokomi tai pamiršti. Neįtikėtina? Bet tai tiesa – mus mokė pamiršti tinkamai bendrauti!

Jis savo šalies gyventojų meiliai vadinamas karaliumi-drakonu, ji – azijietiškąja Kate Middleton. Susipažinkite: viena gražiausių pasaulyje karališkųjų porų, Butano karalystės monarchai – Jigmė Khesaras Namgyelis Wangchuckas (40) ir Jetsun Pema (30). Jų meilės istorija išties verta gero rašytojo plunksnos.

Įvairūs pojūčiai (kvapas, garsas, skonis, prisilietimas), net daiktai generuoja mumyse jausmus, vėliau mintis ir atitinkamas reakcijas. Jei laiku nenutraukiame nenaudingo prisirišimo prie emocinių inkarų, jie tampa sunkiu balastu, slopinančiu polėkį.

Daugelis iš mūsų slepiame nuo aplinkinių mažą paslaptį. Giliai viduje abejojame savimi, peikiame dėl neįgyvendintų tikslų ir net pasiekę trokštamą rezultatą gailime sau gerų žodžių. Moksliniai tyrimai rodo, kad apie 70 proc. žmonių nors kartą patyrė apsimetėlio sindromą.

Indai tiki, kad laikydamiesi pasninko tam tikromis dienomis galime sumažinti blogąją karmą tiek sau, tiek ir visai šeimai. Ir ne tik indai. Nuo žmonijos istorijos atsiradimo pradžios įvairūs pasninkai – daugelio religijų ir filosofijos krypčių dalis.

Antikos išminčiaus Senekos sentencija sako: nebijok kalėjimo, kol nepasodino – gal ir neteks ten pabuvoti. Šiandien vis dažniau psichologai ir įvairios mokslinės studijos primena, kad kūną ir protą kaustančiomis baimėmis neapaugęs, stereotipiniam mąstymui nepasiduodantis žmogus – laisvas ir sveikas.

Žinomas geografas, keliautojas, kelionių organizatoriaus „Grūda“ gidas Rytas Šalna su Ladaku susipažinęs iš arti, sako, jog tai neįtikėtinai nuostabių kontrastų kraštas, kokį retai kur išvysi. Drauge su vietos budistų vienuoliu jis padeda šį unikalų, nedaugelio europiečių lankytą kampelį, atrasti Lietuvos keliautojams.

Savo išskirtiniu grožiu, atmosfera ir aiškia tvarka jie stebina ir iš tiesų nuramina – gamta visada gydo. Pasijunti it saugiame pasaulyje. Čia vietoje alinančio miestų šurmulio girdi, kaip skamba tyla upeliuko čiurlenime, voro tempiamame siūle tarp smilgos ar virpančiame klevo lape.

Visų Žemės tautų pasaulėjautoje ugnis užėmė itin svarbią ir garbingą vietą. Mūsų protėviai taip pat rengė tam tikrus ritualus, per ugnį atnašavo dievams aukas. Indijoje ši tradicija išsaugota ir propaguojama iki šių dienų. Ji vadinama jagja.

Lietuvoje vasarą galima rasti daug įdomios veiklos – pasižvalgyti nuo kelių dešimčių bokštų, pasivaikščioti pažintiniais takais, pailsėti kaime, išbandyti kulinarines keliones arba... aplankyti kelias paslaptingas vietas. Vienos jų garsėja legendomis, kitos – gydomosiomis galiomis. Rinkitės pagal norus ir poreikius.

Pamėginkite prisiminti: kada pastarąjį kartą sulaukėte gražaus žodžio ir pripažinimo iš aplinkinių. Kaip jautėtės tai išgirdę: laimingi, o gal susikaustę? Ar priėmėte komplimentą su šypsena, o gal nudelbėte akis žemyn, nežinodami ką atsakyti? Apie visa tai ir pakalbėkime.

Dvi dienas per Mėnulio mėnesį daugybė žmonių visame pasaulyje laikosi ekadašio ir tikina, kad po to jaučiasi puikiai. Koks tai reiškinys ir kodėl taip stebuklingai veikia? Jei nežinote ir dar nesate įsilieję į ekadašio propaguotojų gretas, kviečiame pasidomėti.

Šąlančios galūnės, sustiręs kūnas – dažna sėdimą darbą dirbančių, fiziškai neaktyvių žmonių bėda. Todėl vienas iš svarbiausių jogos meistrų patarimų šąlantiems: kasdien judėkite, mankštinkitės. Šiuo atveju puikiai pagelbės joga. Iš tiesų nėra labai svarbu, kokias jogos pozas atliksite, be daugybės kitokių naudų jos taip pat aktyvins ir kraujotaką.

„Išrinkti sąrašą išskirtinių, nepaminint tokių autorių kaip H.Hesse, R.Bachas, Paulo Coelho, C.Castaneda, D.Chopra ir tokių sėkmės mokytojų, kaip Og Mandino, A.Robbins, N.Hill, B.Tracy, D.Carnegie ir kt.,tikrai sudėtinga. Tačiau, manau, kad šis dešimtukas vertas būti įtakingiausiųjų sąraše ne tik Lietuvoje, o ir visame pasaulyje:

Dabar labai mėgstama įvairiose gyvenimo srityse remtis vedų išmintimi. Tačiau ar teko kada pasidomėti, iš kur šios žinios kilo ir kaip mus pasiekė?

Nuo seno žmogų su gamta sieja stiprus ryšys, kuris atsispindi kūryboje: nuo tautosakos iki populiariosios kultūros. Ne veltui kai kuriems gyvūnijos pasaulio atstovams priskiriamos mistinės galios. Iš tiesų jie yra nepaprasti. Ypač vilkai ir varnos, kuriais ir siūlome pasidomėti.

Prieš tūkstantmečius šventraščiuose suguldytas ajurvedos mokslas turi griežtas dienos ritmo taisykles. Jų laikytis nelengva, bet verta – uolieji už tvirtą valią bus apdovanoti puikia savijauta.

Ajurvedoje liaupsinama trifala (TRIPHALA) – kone stebuklingas, amžių patikrintas vaistažolių mišinys, kurį sudaro trys augalai: indiškasis agrastas, karpotasis viršūklis ir plaukuotasis viršūklis. Trifala (tri – trys, phala – vaisiai)plačiai naudojama įvairiausių ligų profilaktikai ir gydymui. Seniausias Indijos šventasis raštas „Charaka Samhita“ primena, kad vartojantieji šį mišinį gali atsikratyti visų ligų ir išgyventi iki 100 metų. Taigi, kaip veikia trifala?

Įvairiuose senoviniuose jogos šventraščiuose (šastrose), taip pat ir ajurvedos traktatuose (kaip anatai Čaraka Samhita) kalbama apie tai, kad mityba turi būti tinkamai subalansuota. Šis balanso išlaikymas vadinamas mitahara.

Išvertus iš sanskrito kalbos, čakra reiškia „ratas“, „sūkurys“. Čakros priima, transformuoja gyvybinės jėgos energiją, kuri dar vadinama ki arba prana, į žmogui priimtiną dažnį ir paskirsto, kur jos labiausiai reikia. kuo greičiau sukasi sūkurys, tuo daugiau gyvybinės energijos jis gali priimti ir perduoti.

Tie, kas dievina indišką virtuvę, žino, kad ladu vadinami rutuliuko formos saldumynai, o kofta – irgi apvalūs, tik gerokai didesni maltiniai, tiekiami kaip pagrindinis sotus patiekalas su sodriu padažu. Koftos išskirtinumas – 1000 skonių ir poskonių, kuriuos suteikia prieskoniai ir produktų dermė.

Namai – ypatinga erdvė, kurioje trokštame atrasti jaukų, ramų ir malonų prieglobstį pasaulio triukšmo nuvargintam kūnui ir sielai. Vastu šastra - senovinė vedų filosofija, perteikia protėvių sukauptas žinias apie tai, kaip susikurti harmoningus namus.

Janušas Korčakas (tikras vardas Henrikas Holdšmitas) – žydų kilmės, lenkų visuomenės veikėjas gydytojas, rašytojas ir vienas įsimintiniausių bei nuoširdžiausių pedagogų.

Kartais ieškodami ypatingų guru ir gilių dvasinių patirčių žmonės nukeliauja tūkstančius kilometrų, lanko aibę mokymų ir seminarų. Tačiau neretai besivaikydami kažko nepaprasta, prarandame galimybę įžvelgti, jog daugelis atsakymų į mums svarbius egzistencinius klausimus glūdi visai čia pat.

Pagal vedinę filosofiją, viskas šiame pasaulyje yra valdoma trijų gunų: satva arba dorybės, radžas arba aistros ir tamas arba neišmanymo. Maisto savybės taip pat paklūsta šiam dėsniui ir yra persmelktos tam tikros gunos.

Pastaruoju metu daug laiko praleidžiame namie. Gal ir mintys nelinksmos aplanko, gal ir pasipykstam ar pasibaram su namiškiais. Visa ta sugeneruota negatyvi energija niekur nedingsta.

Ama ajurveda vadina organizme besikaupiančius šlakus ir sako, jog būtent jie yra daugybės lėtinių ligų ir prislėgtų būsenų priežastis.

Nedaug kur rasite parašyta, jog egzistuoja mums ideali antroji puselė, su kuria meilės kurstyti nereikia, nes ji yra amžina ir negęstanti,“ – sako Valerijus Babajevas, liaudies medicinos profesorius, Uraninės Hamburgo astrologijos meistras iš Latvijos.

Kuo jogams neįtinka kava? Juk įprastai teigiama, kad šis gėrimas teikia energijos. Deja, energizuojantis kofeino poveikis yra iliuzinis.

Apie 40 proc. mūsų nuogąstavimų niekada nepasitvirtina.

Mahatma Gandhi buvo neprilygstamas jogas, savo pavyzdžiu įkvėpęs milijonus pasaulio žmonių. Štai keletas jo įžvalgų, kuriomis savo gyvenime vadovavosi jis pats.

Šis itin kvapnus ir sveikatai naudingas prieskoninis augalas kilo iš Indijos, Afganistano ir Pakistano. Tačiau tik Indijoje jis turi gilias tradicijas ir vadinamas šventa žole, tulse. Dėl to dažnai auginamas šalia šventyklų.

Pasaulyje vis aktyviau propaguojama kitokia dovanojimo kultūra. Vis daugiau žmonių išreiškia norą, kad draugai ir artimieji nepirktų jiems gimtadienio, tuoktuvių, kalėdinių ar kitokioms progoms skirtų dovanų, o vietoj jų paaukotų pinigus įvairioms labdaringoms organizacijoms.

Papuošalai gali būti tiesiog gražūs blizgučiai. Tačiau esama ir tokių, kurie mus saugo, įkvepia, palengvina gyvenimo kelionę.

Pasak garsaus vedų žinovo Olego Torsunovo, kelnėms tenka nemaža dalis kaltės dėl to, kad moterys jaučiasi pavargusios, praradusios gyvenimo džiaugsmą.

Džiugu, kad ir Lietuvoje turime galimybę nusilenkti senajai vedų išminčiai. Prieš ketverius metus Rusnėje įkurdinta garsaus indų dvasinio lyderio Mahatmos Gandhi’o statula.

Ennea Tess Griffith, Laisvojo Samadevos universiteto studijų direktorė, tanatosofijos specialistė, jau daug metų lydi mirštančiuosius į anapusybės pasaulį ir moko šios praktikos kitus. Pasak Meistrės, kai imame suprasti mirties procesą, ateina aiškumas, jog mirtis - toli gražu ne pabaiga...

Pasak garsų bei virpesių tyrinėtojų, visa visata – tai begalinė vibracijų jūra. Kiekvienas žmogus, kiekvienas, net menkiausias Visatos sutvėrimas turi savitą skambesį ir savo vibracijomis niekada identiškai neatkartoja kitų.

„Mahabharata“ – tai senovės Indijoje sanskritu parašytas epinės literatūros perlas, kurį, sakoma, užrašęs išminčius Vjasa, prieš prasidedant Kali jugai (tamsos ir neišmanymo amžiui).

Pasak vedų astrologo Egidijaus Gubino, tinkamai parinktas vardas - tarsi tėvų suteiktas geros gyvenimo kelionės palaiminimas: „Vediškoje kultūroje vardo suteikimo ceremonija laikoma labai svarbiu gyvenimo įvykiu. Šios ceremonijos diena vadinama Nama Karana.

Tenka pastebėti, jog žmonės seksualinę energiją dažnai yra linkę tapatinti su fiziniu patrauklumu. Tačiau jei kalbėsime apie moteris, toli gražu ne kiekviena gražuolė, įspūdingais fiziniais duomenimis turės daug seksualinės energijos.

Joganandos mokymas palietė milijonus širdžių, nes buvo universalus – tinkamas bet kuriai tautai, bet kuriai rasei, bet kuriai religijai. Tai buvo mokymas apie meilę ir laimę.

„Kai kurie žmonės sako: „Aš senas. Negaliu padaryti to, negaliu ano.“ Visi mes galime tiek, kiek sau leidžiame. Amžius čia niekuo dėta. Ribos yra mūsų galvoje,“ - sakė seniausia pasaulyje jogos mokytoja tituluojama Tao Porchon- Lynch.

Didžiojoje Britanijoje gyvenančios Adrijos Sikorskytės mintys pasiekia po visą pasaulį išsibarsčiusius lietuvius. Feisbuke jos sukurtas visiems atviras puslapis „Mintys materializuojasi“ – daug kam žinoma šviesi ir jauki erdvė.

Regis, kultūrų katilu vadinamoje Anglijos sostinėje sunku nustebti. Tačiau keletas vietų net visko mačiusiems reikliems turistams atima žadą. Viena tokių – Neasdeno rajone šiaurės vakarų Londone esanti Shri Swaminarayan Mandir šventykla – viena didžiausių indų šventyklų už Indijos ribų.

Gyvename tokiais laikais, kai tėvai ir pedagogai bijo disciplinuoti vaikus, nes jei kas išgirs juos šaukiant ar verkiant, gali apkaltinti smurtavimu.

Ko gero, kiekvieno mąstančio žmogaus gyvenime ateina metas, kai galvoje kyla egzistenciniai klausimai: kas aš esu? kodėl esu? kokiu keliu privalau eiti? Pasak ezoteriko, „Astroqigong“ sistemos kūrėjo Vytenio Sinkevičiaus, atsakymus į visus panašius klausimus gali pateikti Agni jogos filosofija.

Jei Žemę laikysime gabalu negyvos materijos, teoroja apie jos čakras gali skambėti gana neįtikėtinai. Tačiau jei sutiksime su mintimi, kad Žemė – tai gyvas organizmas, teorija apie čakras skambės visai realiai.

Suglausti prieš save delnai pagarbiai tariant NAMASTE visada pakylėja į aukštesnę dvasinę realybę.

Teatro, kino ir televizijos aktorius, išleidęs knygą „Heraklis“, prabilo apie savo depresiją. Taip jis nori pagelbėti atsidūrusiesiems sunkioje situacijoje.

Vasara yra metas, dovanojantis daugiausiai saulės spindulių. Viena vertus, tai gerai – organizmą aprūpiname itin svarbiu vitaminu D. Kita vertus, nuo saulės pertekliaus oda sensta ir raukšlėjasi kur kas sparčiau.

Šiais laikais galima sutikti nemažai žmonių, kurie leidžia suprasti, jog yra stipriai pažengę kelyje į tobulybę. Jie netgi to moko kitus. Tačiau tikrą meistrą ne skambūs žodžiai puošia. Kaip atskirti, kas yra kas?

Vasarą sparčiau nei įprastai plinta įvarūs organizmo parazitai, kirmėlės. Kai daug iškylaujame, ne visada kruopščiai nuplauname rankas ar valgomus vaisius, uogas, galime jais užsikrėsti. Ajurvedos žinovai pataria pasitelkti naudinguosius augalus, kurie padės sumažinti tikimybę užsikrėsti.

Kartą gyveno akmenskalys. Jo darbas buvo be galo sunkus.

Kaip teigia ajurvedos ir tradicinės kinų medicinos žinovai, pavasarį ypač suaktyvėja kepenys, gali paūmėti įvairūs jų negalavimai. Tad verta šiuo itin svarbiu organu pasirūpinti atidžiau. Jūsų dėmesiui – kelios kepenims ypač naudingos vaistažolės.

Jei domitės dvasiniu tobulėjimu, tikriausiai bent probėgšmiais esate girdėję apie žaidimą „Lilą“. Pastaruoju metu jį žaisti tapo itin populiaru. Taigi kviečiame susipažinti išsamiau. Kalbamės su jogos instruktore, gongų meistre bei žaidimo „Lila“ vedėja Dalia Mira Vengryte.

Apie seksualumą šiais laikais kalbama daugiau nei bet kada. Tačiau nedaug rasite šaltinių, kurie skleistų žinią, kas tai yra tikrasis seksualumas.

Pagal vedas, plaukų kirpimas nuo seno laikomas karmos keitimu (žinoma, kalbama ne apie galiukų pakirpimą, o apie drąstišką pokytį)..

Tarp natūralios ir ekologiškos kosmetikos pastaruoju metu dedamas lygybės ženklas, nors iš tiesų ji skiriasi. Kad produktas būtų pripažintas ekologišku, nustatyta dalis jo gamyboje naudojamų ingredientų turi būti ne tik natūralūs, bet ir užauginti ekologiškai.

Mūsų skleidžiamos vibracijos nėra pastovus dalykas. Jas stipriai veikia mūsų mintys, emocinės būsenos, aplinka, kurioje būname, netgi valgomas maistas.

Varvanti nosis, atsikosėjimas gleivėmis. Kam šaltuoju metų laiku netenka to patirti? Pabandykime išsiaiškinti, kodėl mūsų organizme kaupiasi gleivės.

Senovės Indijoje gyveno labai vaidinga moteris. Ji buvi vardu Kalaha, o tai bengalų kalba reiškia barnis. Panelė Kalaha dėl menkiausių pretekstų su visais pradėdavo vaidytis ir negalėjo pakęsti gero elgesio.

Jei norite apsivalyti ir eiti tobulėjimo keliu, kurti klestintį, laimingą gyvenimą, Rytų išminčiai rekomenduoja vadovautis 7 esminėmis švaros taisyklėmis. Tų, kurie jas sąžiningai praktikuoja, gyvenimai keičiasi tiesiog neatpažįstamai.

Beprasmiškumo pojūtis paprastai rodo, kad jau peraugome tuos suvokimo rėmus, kuriuose buvome iki šiol. Laikas nerti į platesnius vandenis!

Daug kam sunku įsivaizduoti, o dar sunkiau susieti su realybe, tačiau stuburas yra be galo glaudžiai susijęs su vidiniu mūsų pasauliu, pasaulėjauta ir itin jautriai reaguoja į viduje įsiplieskiančias emocijas.

Dzeno mokytoją Hakuiną aplankė samurajus. - Ar yra dangus ir pragaras? – paklausė samurajus.

Apie tai, kuria pasaulio kryptimi geriausia dėti galvą miegant, egzistuoja daugybė teorijų. Mes remsimės vastu - senoviniu, vedomis grįstu mokymu, patariančiu, kaip įsirengti harmoningus namus.

Trys vyrai iš ryto išėjo pasivaikščioti. Ant kalvos jie pamatė budistų vienuolį ir ėmė svarstyti, ką jis ten daro.

- Mokytojau, užplikiau arbatos. - Kas užplikė arbatos? - A, taip, arbata užsiplikė.

Apie tai, kaip susikurti finansinę gerovę, prirašyta šimtai knygų, siūloma gausybė technikų, praktikų, maginių ritualų. Ar visa tai suveikia?

„Mes ruošiame vaikus gyvenimui, bet pamirštame, kad vaikai patys susikurs sau gyvenimą,:- teigia psichologas ir lektorius Vaidas Arvasevičius.

Žodis „karma” kildinamas iš sanskrito kalbos šaknies „kri” ir reiškia „daryti“, „veikti“. Ši sąvoka aprėpia viską, ką mąstome, jaučiame, sakome, veikiame ar tik ketiname nuveikti.

Visi norime būti laimingi ir matyti laimingus savo artimuosius. Bet dėl kažkokių priežasčių šis mūsų noras dažnai komplikuojasi. Kodėl?

Vienas iškiliausių mūsų tautos sveikuolių, filosofas bei rašytojas Vydūnas (tikroji pavardė Vilhelmas Storosta) apie sveiką gyvensena rašė ne teoriškai. Viskas, ką jis patarė kitiems, pagrįsta asmenine patirtimi.

Pasak vedų žinovų, jei norime, kad tiek mes patys, tiek visa mūsų giminė klestėtų ir jaustųsi šiame pasaulyje stabiliai, turėtume jausti ryšį su 7 protėvių kartomis. 126 žmonės, kurie sudaro šias septynias kartas, yra sujungti tarsi į tinklą ir atlieka tam tikrą vaidmenį giminės istorijoje.

Lietuvoje viešintis ajurvedos gydytojas teigia, jog tik 10 proc. energijos gauname iš maisto.

Anglijoje gyvenanti lietuvė Ventė Viteikaitė, birželio 9 d. Vilniuje rengianti „Vegfest LT“ vasaros festivalį, stebina idėjomis ir veiklų gausa, dega aistra tuo, ką daro.

Kiekviena esame ypatinga, individuali ir turime klausyti, ką sako mūsų kūnas, o ne reklaminės akcijos. Ajurveda siūlo grožį puoselėti pagal došas.

Jei vos išgirdus pavadinimą, prieš akis iškyla kukli ryžių ar kitokių grūdų sauja nedideliame variniame dubenėlyje, kuris yra minimalizmo ir atsispyrimo skrandžio džiaugsmams įrodymas, iškart paneigsime – kalba tikrai ne apie tai. Ir su pačiu Buda šis valgis neturi nieko bendra.

Mažutė, nubarstyta šimtais stilingų dramblio kaulo spalva švytinčių gražuolių bažnytėlių, turinti daugybę galios vietų ir pasižyminti nepaprastai stipria energetika Malta prasmės ieškotojų ir praktikuojančiųjų vadinama rojumi Žemėje. O kaip ypatingai čia skamba garsas OM!

Legendomis apipinta, kontroversiškais vertinimais dėl nešvaros linksniuojama viena didžiausių Azijos upių gena savo šventus vandenis nepaisydama jokių aplinkybių. Ir kol Vakarų pasaulyje verda aistros dėl ekologijos, tikintieji tiesiog maudosi ir meldžiasi, panirdami į magišką Gangos vandenį.

Džihva Dhauti. Taip jogai vadina liežuvio valymo procedūrą. Pasak jų, kasdienis liežuvio valymo ritualas padeda pašalinti per naktį susikaupusias bakterijas ir toksinus. Burnos kvapas tampa gaivus, suaktyvėja skonio receptoriai. Be to, valant bei masažuojant liežuvį pagerėja ir vidaus organų veikla.