Domimės

Vanduo. Jis gali viską

Tai viena paprasčiausių ir paslaptingiausių substancijų Žemėje – visa ko pradžia ir viskas, ko mums reikia, kad būtume čia. Bus vandens – egzistuos ir gyvybė. Tai jis skaidriais lašais geba numalšinti kūno ir sielos troškulį.

Kai kurie vandens tyrinėtojai sako, kad kiekviename mūsų yra dalelė pirmykščio vandenyno, kuriame sukaupta informacija apie visą žmonijos evoliuciją. Gebėdami tiksliai perskaityti jo įrašą apie visatą, galėtume sužinoti viską nuo jos susikūrimo ištakų. Teorija, kad visos mūsų planetos gyvybės formos, taip pat ir žmonės, kilo iš vandens, gvildenama jau ne vieną amžių. Ar žinote, kad apie 70 proc. suaugusio žmogaus organizmo sudaro vanduo? Įdomus sutapimas – tiek pat procentų vandens sudaro Žemę. Mūsų kraujyje cirkuliuoja daugiau nei 90 proc. vandens, smegenyse – apie 80 proc., raumenyse – apie 75 proc., netgi kauluose yra apie 30 proc. vandens. Tai vienas iš svarbiausių organizmo elementų, padedantis atlikti daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų.

100 vandens naudų

              Ląstelėms suteikia gyvybinių galių. 

              Stiprina imuninę sistemą, gerina raumenų tonusą.

              Padeda organizmui tinkamai paskirstyti naudingąsias medžiagas ir jas pasisavinti.

              Yra svarbiausias sąnarių ir kremzlių tepalas.

              Reguliuoja virškinimo bei tuštinimosi procesus. 

              Saugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų.

              Reikalingas smegenų veiklai.

              Mažina nuovargį, stresą, tausoja regėjimą.

              Pristabdo senėjimo procesus, išsaugo odos drėgmę.

              Skystina kraują ir saugo nuo krešulių susidarymo.

              Svarbus organizmo termoreguliacijai, energijos tėkmei.

              Geriamas prieš valgį malšina alkio jausmą, aktyvina medžiagų apykaitą, gerina virškinimą.


Gerti vandens, ypač mineralinio, svarbu daug sportuojant, gausiai prakaituojant, karštomis vasaros dienomis, kai prarandama daugiau skysčių. Ištirta, kad vandens atsargas organizme mažina ir nuolat patiriamas stresas. Po valandos įtampos organizmas netenka ne tik mineralų, vitaminų, bet ir vandens.

 

Tai įdomu

              Vanduo gyvas ir turi atmintį. Mintimis ir žodžiais galime suteikti jam tam tikros energijos – prieš gerdami jį galite linkėti sau sveikatos ir pozityvumo. Daugybę metų vandenį tyrinėjęs japonų mokslininkas Masaru Emoto sako, kad nors cheminė vandens sudėtis nesikeičia, informacija išlieka energiniu lygmeniu. Veikiant vandenį geromis emocijomis, mintimis ar harmoningais garsais (pavyzdžiui, klasikine muzika), susidaro labai gražūs ir taisyklingų formų kristalai. 

              Ajurvedoje teigiama, kad pats geriausias yra gyvas vanduo iš gamtos. Šaltinio vanduo energiškai daugybę kartų pranašesnis už tą, kuris teka iš čiaupo. Vandenį geriausia gurkšnoti iš lėto, darant pauzes. Gerdami jauskite dėkingumą, mėgaukitės procesu. 

              Kaip išvalyti vandenį? Prieš gerdami energingai išmaišykite šaukšteliu, kad susidarytų sūkuringa srovė ir suirtų neigiami vandens kristalai. Kitas būdas – užšaldyti vandenį. Struktūrizuotas, tai yra užšaldytas ir vėl atitirpintas vanduo, energiškai išsivalo savaime, tampa tyras, skatina savigydos procesus. 

              Pastebėta, kad sausio 19, vasario 15 ir birželio 24 dienomis vanduo pakeičia savo struktūrą. Teigiama, kad tampa gyvas, turintis stiprią gydomąją galią. Manoma, kad unikalių savybių jis įgyja dėl tam tikrų energinių laukų poveikio, kurių srautai tomis dienomis ypač aktyviai veikia Žemę. Ir toks energiškai stiprus vanduo tomis dienomis išlieka iki aušros.

 

 jogairajurveda.lt

 

 

 

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: