Partnerių turinys

Geram nakties poilsiui – idealiai priglundančios kaukės

Partnerio turinys.   © Joga ir ajurveda. 

Visi žinome, kad norint gerai pailsėti naktį, mums būtina tamsa. Tik tada smegenys ir visas kūnas gali visiškai atsipalaiduoti. Pasirodo, net menkiausias šviesos šaltinis naktį gali būti nekokybiško poilsio priežastimi. Kokia išeitis? Naujos kartos miego kaukės, kurios ir madingos, ir būtinos! 

 

·            Ypač efektyviai šviesos šaltinius blokuoja pasunkintos miego kaukės. Jos tolygiai priglunda prie veido ir sukuria vadinamą „Blackout“ efektą.

·            Kaukės itin komfortiškos – sunkiose miego kaukėse „NoxNox“ svoris paskirstytas tolygiai, taigi jos tik maloniai priglus prie veido ir nespaus akių. 

·            Sunkiosios miego kaukės gali padėti kokybiškiau pailsėti ne tik naktį, bet ir keliaujant, ypač per skirtingas laiko juostas, norint pasnausti ar tiesiog pailsėti dienos metu.


Daugiau informacijos:  noxnox.lt 

 

Ajurveda apie miegą 

Jeigu kalbėtume moksliškai, miegas – nepaprasta proto ir kūno būsena, kai kūnas ilsisi, medžiagų apykaita sulėtėja, o protas nereaguoja į išorinį pasaulį. Faktai teigia, kad trečdalį gyvenimo, jei norime būti sveiki, turėtume pramiegoti. Ajurveda tam pritaria: sveikas žmogus užmiega natūraliai, savaime, be jokių pastangų, miegas retai nutrūksta viduryje nakties, o jei taip ir nutinka, tai vėl greitai užmiegama ir lengvai prabundama ryte. Tiesa, yra studijų, tvirtinančių, kad jei vakare užmiegate greičiau nei per 5 minutes, tai byloja apie organizmo išsekimą – neva statistiškai žmogus turėtų panirti į miegą pamažėle – per 10–15 min. Ką apie tai sako ajurveda? Nėra universalių taisyklių visiems, o miego kokybė labai priklauso ir nuo mūsų konstitucijos – došos. Vata, kapha ir pita tipų žmones vargina skirtingi miego sutrikimai, kuriuos palengvinti gali skirtingos priemonės. Dažniausiai miego sutrikimus patiria vatos tipo žmonės, nes su šia doša siejasi mūsų nervų sistema, kuri nemiegant labiausiai ir kenčia. Vatai reikia minkštos lovos ir patalynės, nors ir tokiame karališkame guolyje šio tipo žmonės miegos trumpiau nei kaphos ar pitos atstovai. Kai vyrauja vata doša, dažnai prabundama naktį, ypač aktyviomis šios došos valandomis 2–6 val. ryto. Vatos tipo žmonėms geriau miegoti ant kairiojo šono, nes laisvai kvėpuodami per dešinę nosies landą jie balansuoja vatą ją sušildydami kvėpavimu. Tuo tarpu ugnies valdomai pitai geriau miegoti ant dešinio šono ir kvėpuoti pro kairiąją nosies šnervę, vėsinant ugnį kvėpavimu, taip pat rinktis vėsesnę kambario temperatūrą došai subalansuoti.

 

Kas pavogė ramų miegą?

Kadaise žmonės dirbdavo nuo saulėtekio iki saulėlydžio, grįždavo prieblandoje į savo būstą, o visiškai sutemus atsiguldavo ir išsyk užmigdavo. Tais laikais nakties miegas trukdavo 9–10 valandų. Taigi, šmaikštaujant galima sakyti, kad 1879 metais, kai Tomas Edisonas išrado elektros lemputę, jis pavogė iš žmonių ir ramų miegą. Tiesioginis šio išradimo rezultatas – žmones ir jų veiklą nustojo varžyti šviesos stygius. Pasirodė, kad dirbti galima ir naktį, tad nenuostabu, jog nuo tada ėmė vis labiau „klibėti“ mūsų miego režimas. Sparti technologinė pažanga smarkiai paveikė mūsų gyvenimą ir pakeitė natūralius gamtos įpročius, taigi prisidėjo ir prie miego sutrikimų. Mokslininkai įsitikinę, kad vienas didžiausių miego priešų yra internetas, kuriame galime lindėti ištisą parą. Jis atitraukia žmonių dėmesį nuo biologinių poreikių. Ne ką mažiau kalti ir hipnotikai – vaistai nuo nemigos, tik trumpam pagerinantys miego kokybę ir drauge skatinantys liguistą potraukį šiems preparatams. Alternatyviosios medicinos gydytojas Deepakas Chopra tikina, kad miego trūkumas gali nualinti organizmą keliskart greičiau negu maisto trūkumas, o tai daro pražūtingą įtaką organizmo atsinaujinimo procesams.

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: