Partnerių turinys

Sveikų ir žvilgančių plaukų formulė pagal Gabiją

© Joga ir ajurveda.  Nuotrauka: © Plaukų MITŲ Griovėjai

„Tik pradėjusi dirbti kaip plaukų stilistė nusistebėdavau: kodėl „Burda“ žurnaluose modelių plaukai ilgi, vešlūs ir net šviesūs žvilga, o mano pačios silpni ir jau du kartus po dažymo spėjo nuslinkti? Ir kodėl moterys, turinčios gražius, sveikus plaukus, atrodo švytinčios, tiesiog žydi?“ – klausimais ir pamąstymais apipila grožio namų „Katilinė“ įkūrėja Gabija Railienė, dar žinoma kaip Plaukų MITŲ Griovėja.


Nuo ko viskas prasidėjo

Daugiau nei prieš 30 metų, pabaigusi dvi dailės mokyklas ir ruošdamasi studijoms tuometiniame Dailės institute, paskatinta mamos, Gabija atėjo į grožio saloną kaip mokinė. Grožį puoselėjanti aplinka paveikė taip stipriai, jog stojamuosius egzaminus Gabija pamiršo – liko dirbti plaukų stiliste. Džiugesį, jog gali padėti klientėms jaustis žavioms, aptemdė nemalonūs kūno signalai: nuo darbe naudojamų priemonių pradėjo tinti rankos. Priežastį, kad kalti chemikalai, plaukų meistrė sužinojo gilindama holistinio gyvenimo būdo, kurį pati praktikuoja, žinias Anglijos aromaterapijos institute. Teko natūropatijos padedamai išsivalyti organizmą nuo toksinų. Šios žinios leido atgauti sveikatą ir davė impulsą domėtis naudojamomis priemonėmis – kiek jos sveikos. Tai ir atvedė iš prigimties smalsią moterį į botaninės kilmės grožio priemonių pasaulį. Vedama tikslo atrasti priemones, nežalojančias grožio meistrų sveikatos, ji savanoriškai dalyvavo kuriant botaninės kilmės produktus ir bandė juos savo kailiu. Atvirai dalydamasi solidžia 30 metų patirtimi, Gabija galiausiai pelnė Plaukų MITŲ Griovėjos vardą. Sakoma, vanduo po stovinčiu akmeniu neprateka, tad ir stilistė neužsibūna vietoje – vis ieško naujų, tvarių, sveikatą ir kūną puoselėjančių priemonių: nuo „Purtier Lietuva“ įkūrimo iki plaukų dažymo žolelėmis, augalų pudra. „Kai susidomėjau dažymu žolelėmis, augalų pudra, tebuvo viena spalva, dabar jau yra šešios, planuose per dvidešimt atspalvių“, – džiaugiasi.

Išskirtinis salonas

Daugelis mūsų, atsidūrę grožio salone užrištomis akimis, atspėtų, kur yra, dėl šioms vietoms būdingų stiprių kvapų. O tai, kad „Katilinė“ yra grožio salonas, išduoda tik kirpėjų kėdės. Patalpoje sklinda švelnus žolelių ir aromaterapinių aliejų aromatas, kvepia botaninės kilmės dažai plaukams ir kitos grožio priemonės. Tepami šilti žoliniai dažai ant plaukų akimirksniu paskleidžia pievų saulėkaitoje kvepiančių baltagalvių ir vingiorykščių aromatą, dažnam dar primenantį bočių pirtį. Toks procesas turi teigiamą psichoterapinį poveikį ne tik klientui, bet ir meistrui, kuriam netenka stovėti chemikalų debesyje.  

Sveiki ir žvilgantys plaukai = 50 % meistro darbas + 50 % kliento darbas 


3 pagrindiniai grožio meistrės Gabijos darbo metodai 

Paaiškinti klientui, kodėl verta naudoti botaninės kilmės kosmetiką

Plauko šaknis turi išsivalyti nuo prieš tai naudotų priemonių. Klientui pakeitus cheminės kilmės kosmetiką į botaninės prasideda greitas valymosi procesas. O ilgametė meistrės patirtis bei pasiekimai dažnam klientui yra paspirtis.  

Naudoti mažiau agresyvias plauko šakniai dažymo priemones

Dažnai klientui tenka išgirsti, kad su botaninės kilmės plaukų dažais norimo rezultato nepavyks pasiekti vienu dažymu – prieš tai naudoti agresyvūs cheminiai dažai dažnai sustabdo plauko augimą net keleriems mėnesiams ar pusmečiui. Tad, norėdami vešlių plaukų, turime leisti procesui vykti, nes viena plauko šaknis geba išauginti ne vieną plauką. Ji gali išauginti tris ar net penkis plaukus. 

Griežtai laikytis dažymo technikos

„Jūs matote visus plaukus, o aš vieną, ir mano rūpestis – jog tas vienas plaukas būtų sveikas, tada visi plaukai bus tokie“, –  paaiškina Gabija. Kiekvienas plaukas vis kitoks, vieno žvyneliai labiau atkelti, kito mažiau. Vienų plaukų struktūra apvali, kitų plokščia. Todėl svarbu, kad meistras griežtai laikytųsi produkto gamintojo numatytos technikos. Čia nėra vietos mitams, čia svarbus kiekvienas teptuko mostas. 


3 pagrindiniai kliento žingsniai sveikų ir žvilgančių plaukų link ...

Daugiau skaitykite:
Naujame Joga ir ajurveda 2023 Nr.1
Plaukų MITŲ Griovėjai


Patiko straipsnis? Pasidalinkite: