Sveikatinamės

Ajurvedos patarimai: kaip sustiprinti plaukus

Nuotrauka: © hair68.com

Sveiki, gražūs plaukai ajurvedos žinovams daugiau nei estetika. Jie praneša apie gera fizinę ir dvasinę sveikatą, stiprią energetiką.

Jei negalite pasidžiaugti vešliais, gražiais plaukais, bet apie tokius svajojate, siūlome keletą ajurvedos patarimų, kurių sąžiningai laikantis, iš tiesų galima pagerinti plaukų būklę.

-          Kasdien ryte ir vakare suaktyvinkite galvos kraujotaką masažu. Palenkite žemyn galvą ir intensyviai (bet švelniai) šukuokite plaukus mediniu šepečiu.

-          Galvos masažas šiltu aliejumi ne tik labai naudingas plaukams, bet dargi atpalaiduoja visą kūną, nuramina protą. Reguliariai masažuojant galvą ir pamaitinant plaukus aliejais, atkuriama jų struktūra, plaukai auga greičiau ir būna tankesni, gražiai žvilga. Plaukams ypač tinkami aliejai: nimbamedžių, simondsijų, argano, avokadų, migdolų, rozmarinų.

-          Verta išbandyti natūralius žolinius preparatus, tokius kaip Brami, Bringaradž, Amla, Bibchikati, kurie skatina plaukų augimą, padeda susidoroti su stresu, ramina Pita došą, kuri laikoma ankstyvo plaukų žilimo ir slinkimo priežastimi. Kad preparatai veiktų tiksliai taip, kaip norisi, būtų naudinga pasikonsultuoti su ajurvedos specialistu. Jis padėtų pasirinkti pačius tinkamiausius.

-          Jei turite rūpesčių dėl plaukų, galbūt vertėtų pasilaikyti valomosios dietos. Prasta plaukų būklė neretai būna susijusi su užterštu žarnynu. Šiuo atveju derėtų vengti aštraus rūkyto, konservuoto maisto, bet kokių pusgaminių, baltų miltų, rafinuoto cukraus, kofeino, mėsos ir pan. Valgykite kuo daugiau fermentų turinčio gyvo maisto. Naudinga pavartoti trifalą. Tačiau vėlgi, kad efektas būtų maksimalus, pirmiausia praverstų ajurvedos specialisto konsultacija.  

-          Galvos odos kraujotaką aktyvina bei plaukų būklę gerina bei skaitina jų augimą ir tam tikros jogos asanos. Ypač tinkamos: Sarvangasana (arba „Žvakė“), Adho Mukha  Svanasana („Žemyn žiūrintis šuo“), Sasangasana („Triušio“poza), Uttanasana (Pasilenkimas žemyn).

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: