Sveikatinamės Domimės

Miegui palankios ir nepalankios kryptys

Nuotrauka: © pixabay.com

Apie tai, kuria pasaulio kryptimi geriausia dėti galvą miegant, egzistuoja daugybė teorijų. Mes remsimės vastu  - senoviniu, vedomis grįstu mokymu, patariančiu, kaip įsirengti harmoningus namus.  

Gultis miegoti vastu žinovai pataria taip, kad galva būtų nukreipta pietų ar vakarų linkme. Šiaurė ir šiaurės rytai - tai tos kryptys, kuriose kurdinti miegamąjį išvis nepatariama. Ypač nerekomenduojama miegoti galva į šias kryptis. Sakoma, jog tai gali turėti neigiamos įtakos ne tik miego kokybei, bet ir psichinei bei fizinei sveikatai. Kodėl? Yra keletas paaiškinimų. Pirmasis kalba apie tai, jog Žemė – tai milžiniškas magnetas. Šiaurė yraminusas”, o pietūs – pliusas”. Žmogaus kūnas taip pat yra tarsi magnetas. Galva – „minusas“, o kojos – „pliusas“. Taigi miegodami galva į šiaurę savo kūno neigiamą „polių“ nukreipiame į Žemės neigiamą polių. Kas yra išbandęs, kaip veikia magnetai, tikriausiai sutiks, kad minusas minusą atstumia. Todėl miegant į šiaurę mūsų kūnas jausis tarsi būtų atstumiamas ir tai vers blaškytis, vartytis, negalėsime rasti tinkamos, patogios miego pozicijos. Galiausiai nuolat jausimės neišsimiegoję, išsunkti, netekę energijos. Šis dviejų minusų poveikis tebėra juntamas ir šiaurės rytuose, taigi ši kryptis irgi laikoma netinkama miegui.

Yra dar ir kita versija, kodėl negerai miegoti šia kryptimi: pagal vastu, pietų kryptis priklauso mirties dievui Jamaradžai, taigi miegoti šia kryptimi nukreipus kojas – blogas ženklas.

O kaipgi veikia mūsų miegą kitos pasaulio kryptis? Vastu byloja štai ką:

  • Miegas galva į šiaurės vakarus atneša gyvenimo stabilumą.
  • Į vakarus ir pietvakarius –šeimos darną ir sėkmę.
  • Į pietus – materialinę gerovę.
  • Į pietryčius – dvasinę palaimą ir ramybę.
  • Į rytus – dvasinį augimą, sąmonės aiškumą.

 


 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: