Sveikatinamės

Moteris ir Mėnulis

Nuotrauka: © pixabay

Senuose vediniuose mokymuose sakoma, jog moters energija yra glaudžiai susijusi su Mėnuliu. Užtat kiekvienai moteriai labai svarbu suprasti šio dangaus šviesulio ciklus.

Teigiama, jog kitados, kai moterys gyveno sekdamos savo prigimtimi, jausdamos gamtos bei visatos ritmą, jų hormonų svyravimai ir menstruacijų ciklas buvo glaudžiai susijęs su Mėnulio ciklais. Paisydamos šių ciklų jos buvo sveikos, gyvybingos, kupinos energijos. Kai dailioji lytis pamažu ėmė tolti nuo savo moteriško prigimties, nuo gamtos, pradėjo konkuruoti su vyrais, natūralus hormonų ciklas išsiderino, atsirado tokie negalavimai kaip PMS, skausmingos menstruacijos bei jų sutrikimai, problemos dėl vaisingumo, įvairios gimdos ir jos priedų ligos.

Jaunaties sakralumas

Pasak vedinių šaltinių, Jaunatis arba vadinamasis juodas mėnulis natūraliai turėtų būti kiekvienos moters menstruacijų laikas. Ne tik vedinėje, bet ir daugybėje kitų senųjų kultūrų, šis periodas buvo laikomas sakraliu metu, kai moters organizmas natūraliai apsivalo, atsinaujina. 

Kaip buvo patariama gyventi šiuo metu?

·         Tai turėtų būti ramybės laikas. Visi sunkesni darbai atidedami į šalį. Metas pabūti tyloje, susikaupime, skirti laiko sau, ilsėtis, medituoti, daugiau būti saulėje, gamtoje, tarp augalų.

·         Šiuo periodu turėtų būti valgomas negausus, lengvai virškinamas, vegetarinis maistas, geriama daugiau vandens. Tinka žolelių arbatos, kaip antai, medetkų, ramunėlių, šventojo baziliko (tulsi).

·         Jokiu būdu nepatartina aktyviai sportuoti, dirbti sunkius fizinius darbus, kilnoti sunkius nešulius. Geriausias būdas šiuo periodu judėti – ramus pasivaikščiojimas gamtoje.

·         Jei moteris nepaiso šių patarimų ir per šį ypatingą periodą toliau aktyviai dirba, skuba, sportuoja, triukšmingai linksminasi, nevengia seksualinių santykių ir pan., ji rizikuoja prarasti Šakti praną arba moteriškąją energiją. O tai lemia gyvenimo džiaugsmo, harmonijos, sveikatos praradimą, spartesnį senėjimo procesą.

Pilnaties jėga

Augant Mėnuliui, drauge auga ir moters pajėgumas bei energija. Pilnatis – yra moteriškų galių ir vaisingumo pikas, kai moteriška energija turėtų atsiskleisti visu grožiu. Žinoma, jei buvo sukaupta per Jaunatį. Šiuo metu, jei moters ciklas yra susiderinęs su Mėnulio ciklu, turėtų vykti ovuliacija.

·         Ovuliacijos metas – tai laikas aktyviai veikti, realizuoti visus užsibrėžtus darbus, sumanymus, planus. Darbingai, gyvybingai, produktyviai. Bet kurioje srityse.

·         Tai geras laikas sportuoti, eiti į viešumą, bendrauti, kviesti svečius, dalinti savo moteriškos širdies šilumą, gerumą. Taip pat atsiskleisti kūryboje, mene. Dainuoti, šokti.

·         Puikus metas ir būti ryškiai: puoštis, puoselėti savo kūną. Ypač tinka masažas su rožių aliejumi – pabrėžia moteriškos prigimties grožį. 

Mėnulio sadhana. Kas tai?

Daug moterų visame pasaulyje praktikuoja Mėnulio sadhaną (dvasinę praktiką), tam, kad savąjį moterišką ciklą sinchronizuotu su kosminiu Mėnulio ciklu.

Pirmasis žingsnis į šią praktiką – išmokti susigyventi su savo vidiniu rimu. Per savo vidinę Jaunatį (menstruacijas) kaupti energiją, o per vidinę Pilnatį (ją išspinduliuoti, dalinti, skirti kūrybai).

P. S. Labai svarbu per menstruacijų dienas jaustis patogiai ir laisvai. Šiuo atveju labai pravers tinkamos higienos priemonės. www.gentleday.lt gali pasiūlyti tai, kas geriausia ir natūraliausia – menstruacines kelnaites. Pagamintos iš itin švelnaus mikromodalo, ekologiškos, pralaidžios orui. 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: