Žurnalas

NePamiršta istorija (Spec. priedas) Pamirštos ir nepamirštos istorijos ne tik vasarai

© Joga ir ajurveda.  Nuotrauka: © Valentina Černiauskaitė Adobe Stock

NAUJAS! INTRIGUOJANTIS! IŠSKIRTINIS - profesionalių pašnekovų pasakojimais!

 Šiuolaikinio lietuvio valgiaraštis – kaip praeities didiko 

„Taip, kaip šiandien valgo paprastas lietuvis, kitados galėjo sau leisti tik aristokratai. Gyvename maisto gausos ir įvairovės laikais. Ir jei kieno nors valgiaraštis yra skurdus, tai dažniau gastronominio neišprusimo, o ne stygiaus ar pasirinkimo galimybių problema“, – įsitikinęs gastronominio paveldo tyrinėtojas prof. dr. Rimvydas Laužikas. 

 Trumpai, bet ryškiai žibėjusi Lietuvos aukštuomenės žvaigždė

Dažnai sakoma, kad Lietuva – agrarinis darbščių žmonių kraštas, o mūsų aukštuomenės kultūra nustumiama kažkur už paraščių, tarsi kilmingų didikų laikai nebūtų egzistavę. Menininkė Julija Janus įsitikinusi: „Barbora Radvilaitė šiais laikais būtų mega žvaigždė. Jos ir Žygimanto Augusto meilės istorija yra mūsų kraujyje – visi apie ją esame šį tą girdėję“.

 Tautinis raštas: stulbinanti paslaptis

Dešimtis tūkstančių metų skaičiuojančios mūsų senosios pasaulėjautos tautinis raštas slepia daug paslapčių. Apie tai kalbamės su Vilniaus Dailės akademijos Kauno Dailės fakulteto docentu, dailininku tapytoju Virginijum Kašinsku, kuris daugiau nei 50 metų tikslingai tyrinėja senąją mūsų pasaulėžiūrą.

 Kodus slepiančios sutartinės atrakina širdį

„ Tūkstančius metų skaičiuojamos mūsų protėvių sutartinės – širdį atverianti kelionė į praeitį, dabartį ir ateitį. Jos tarsi raktas į protėvių pasaulį, senos, gilios mūsų civilizacijos šaknys, – pasakoja „Promočių giesmės“ projekto kūrėja Laurita Peleniūtė. 

 Kryžių Lietuva

„Lietuviški kryžiai – unikalus reiškinys. 2001 m. Lietuvos kryždirbystė pripažinta UNESCO pasauliniu nematerialaus paveldo šedevru“, – istorijomis apie kryžius dalijasi M. K. Čiurlionio muziejaus direktorė Daina Kamarauskienė.

 Tikroji sveikatos istorija

Gerokai laiką išmintimi lenkęs tautos šviesuolis ir ajurvedos pradininkas Vydūnas savo pavyzdžiu mokė gyventi „saikiai“, suvokti savo tikrąją prigimtį, vengti lepumo, puoselėti kūną, dvasią ir sielą. Pavargusiame nuo persisotinimo pasaulyje savo idėjomis šviesuolis dabar būtų aktualesnis nei bet kada anksčiau. 

 Aivaras Lileika: „Kai kalba lietuviai, Indijos brahmanai turi patylėti“

Nepriklausomas istorikas, ilgametis Londono Metropolitano universiteto lektorius Aivaras Lileika savo mintimis šokiruoja, stebina, pykdo, džiugina ir budina, kviesdamas pažinti kitokią istoriją. Su juo pokalbis apie mūsų šaknis, protėvius ir bendrystę su indų tauta.

 

Ieškokite prekybos centruose ir mėgaukitės išskirtiniais, profesionalių pašnekovų  pasakojimais.  

KAIP ĮSIGYTI

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: