5 praktiški patarimai nuo ko pradėti tvaresnę gyvenseną

© Joga ir ajurveda.  Nuotrauka: © Joga ir ajurveda

Tvarios aplinkos išsaugojimas – prasideda nuo mūsų pačių. Tai kasdieniai sąmoningi žingsniai keičiant įpročius, stengiantis bent jau palikti gamtą, tokią - kokia radome.  

1.     Užsibrėžkite visus namuose turimus produktus sunaudoti iki galo. Daug sužinosite apie savo įpročius ir kaip galite sutaupyti. Pavyzdžiui, aš taip išsiaiškinau, kad turiu net tris dezodorantus. Net ir labai norėdama, nebūčiau spėjusi jų visų sunaudoti iki galiojimo pabaigos. Nuo šiol sąmoningai naudoju ir turiu tik vieną.

2.     Kasdien padarykite ką nors gero dėl gamtos, net jei tai ir atrodo visiška smulkmena. Pavyzdžiui, jeigu pandemijos metu naudojate ne daugkartinę, o vienkartinę kaukę, prieš išmesdami ją į buitinių atliekų konteinerį, perkirpkite elastines virveles – taip į jas neįsipainios paukščiai ir kiti gyvūnai. 

3.     Geriausia, ką kiekvienas galime padaryti, tai vartoti mažiau ir turimus daiktus naudoti kuo ilgiau. Kai kyla mintis, kad „būtinai reikia“ įsigyti ką nors naujo, pagalvokite, ar neturite namuose kokių nors alternatyvų? Iki šiol neįsigijau madingų, estetiškų daugkartinių metalinių maisto dėžučių, nes man visiškai užtenka seniai turimų plastikinių.

4.     Pasistenkite išmesti kuo mažiau atliekų. Atliekos yra išeikvoti ir iššvaistyti Žemės ištekliai, o kartu ir mūsų pinigai. Jei nežinote, nuo ko pradėti, pirmiausia stenkitės nešvaistyti maisto – teigiamas poveikis aplinkai ir jūsų piniginei bus didžiausias.

5.     Po truputį prisijaukinkite minimalizmą. Tai nereiškia, kad turite kuo daugiau visko atsisakyti. Minimalistinės gyvensenos esmė yra turėti būtent tiek, kiek reikia. Dažniau klausdami savęs „ar man tikrai to reikia?“, sumažinę daiktų ir šiukšlių, palengvinsite dalią ne tik gamtai, bet ir sau.

 

Skaitykite leidinyje: "Joga ir ajurveda" 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: