Praktikuojame

Hormonų joga. Susigrąžinkime balansą

Partnerio turinys.   Nuotrauka: © asmeninio archyvo

„Nesvarbu, kas tu esi ar iš kur esi kilęs. Gebėjimas laimėti visada prasideda tik nuo tavęs paties“, –cituoja įkvepiančią O. Winfrey frazę, sertifikuota hormonų jogos mokytoja ir Tarptautinio jogos aljanso narė Aušra Žemaitė, jogos mokymą studijavusi Indijoje, Italijoje, Vokietijoje, JAV, dabar tęsianti studijas Jogos terapijos institute Amsterdame. Ji kviečia į savo studiją susipažinti su išskirtine praktika, skirta specialiai moterims.

„Baltojo lotoso namuose, kur ir vyksta hormonų jogos praktikos, moterys pačios sukuria saugią ir ramią erdvę. Čia gimsta judesys, kvėpuojama ir medituojama. Čia svarbiausia – darbas su savimi ir suvokimas, kad mes galime sau padėti būti sveikos ir aktyvios. Čia visos drauge keliaujame po savo fizinį, mentalinį ir emocinį kūną, mokomės paleisti įtampas, nerimą, baimes. Tada prisipildom ramybės ir dėkingumo. Čia sustoja laikas. Laikas, skirtas tik SAU…

Hormonų joga. Kokia ji?

„Hormonų jogos praktika – tai Rytų holistinių praktikų, pagrįstų šiuolaikinio mokslo įrodymais, sistema, kurios tikslas – saugiai atkurti ir palaikyti optimalų hormonų lygį moters organizme. Speciali dinaminių (hatha, kundalini) jogos pratimų, kvėpavimo technikų bei Tibeto energinių technikų programa suaktyvina ir subalansuoja svarbiausias mūsų endokrinines liaukas. Didžioji hormonų jogos paslaptis yra kvėpavimo technikos. Išskirtinę kvėpavimo svarbą ir įtaką gyvybiniams procesams žmonija suprato jau gilioje senovėje – pasitelkę dėmesio ir vizualizacijos galią, energiją galime nukreipti į tam tikrus organus. O kur mūsų dėmesys, ten ir teka gyvybinė energija. Taip vidaus sekrecijos liaukos ir organai – kiaušidės, antinksčiai, skydliaukė ir t. t. – švelniai masažuojami ir stimuliuojami, o tai palankiai veikia ir kūną, ir psichiką. Efektas dar didesnis, nes visa tai sujungta su fiziniais pratimais – specialios asanos atsakingos už lankstų ir tvirtą stuburą, be to, stiprina viso kūno raumenis, gerina kraujotaką.

Hormonų jogos terapijos kūrėja ir praktikuotoja, visame pasaulyje žinoma jogos terapijos mokytoja Dinah Rodrigues (93 metai), dar ir dabar gyvena visavertį gyvenimą visą savo laiką skirdama jogos terapijos vadovėliams rašyti bei šios srities mokytojams ruošti. Jos sukurtos jogos terapijos praktikos esmė – per trumpiausią laiką (žinoma, tik mums patiems praktikuojant) atkurti, subalansuoti ir palaikyti optimalų hormonų lygį organizme. Išmokus pagrindinius principus, galima praktikuoti tiek savarankiškai, tiek jungtis prie grupės. Tereikia motyvacijos, kūno nevaržančių drabužių ir kilimėlio. Energiją ir gyvybines jėgas užtikrintai sugrąžins hormonų jogos pratimai – net nepajusite, kaip atsiras noro atlikti juos kasdien. O poveikis pajuntamas jau po 3 savaičių, jei tik pratimus atliksite tris keturis kartus per savaitę. Taigi kviečiu atverti duris pokyčiams, įsileisti į savo gyvenimą valią, sveikai maitintis, reguliariai mankštintis, rasti laiko kvėpavimo ir meditacijos praktikoms. Geriausi bendrakeleiviai yra ryžtas, disciplina ir reguliarumas“, – nebijoti pokyčių ragina Aušra Žemaitė ir priduria, jog jogos terapijos praktika tinka visų amžiaus grupių moterims, praktikavusioms ir visai nepraktikavusioms jogos.

Kada hormonų joga ypač naudinga?

·         Esant premenopauzės, menopauzės ir postmenopauzės simptomams, taip pat menstruaciniams skausmams;

·         Vaisingumui skatinti;

·         Emociniam disbalansui (nemigai, nuotaikų kaitai ir pan.) koreguoti;

·         Skundžiantis galvos, sąnarių skausmais, taip pat osteoporozės profilaktikai;

·         Ir toms moterims, kurios nusiteikusios pasakyti „viso gero“ žemam libido lygiui.

Daugiau informacijos: www.baltojolotosonamai.lt

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: