Praktikuojame

Stipriname energiją pagal Kacudzo Nishi

Nuotrauka: © pixabay

Kacudzo Nishi – garsus japonų aikido meistras, sveikos gyvensenos mokytojas, sukūręs ištisą energinių sveikatingumo praktikų sistemą, kuri jau ne vieną dešimtmetį populiari ir žinoma visame pasaulyje. Daugybę metų K. Nishi paskyrė studijuodamas gyvybinę energiją. Jogai ją vadina prana, o japonai - ki. K. Nishi buvo įsitikinęs, kad nusilpusi ki energija yra viena pagrindinių nelaimingo ir nesėkmingo gyvenimo priežasčių. „Silpnas kūnas traukia ligas, atima laimę, silpnina dvasią, kelia aplinkinių gailestį arba panieką, trukdo ilgai ir laimingai gyventi,“ –  teigė mokytojas ir pridurdavo, kad kūną bei dvasią galima sustiprinti laikantis tam tikro gyvenimo bei mąstymo būdo, atliekant įvairius energinius pratimus. Štai keletas jo įžvalgų, kurias kiekvienas galite pritaikyti kasdieniame savo gyvenime.

Būkite aktyvūs. Nuolatinis fizinis aktyvumas stiprina vidinės energijos judėjimą, spartina dvasinį, emocinį ir mentalinį tobulėjimą.

Įsileiskite į gyvenimą daugiau grožio. Savo aplinką kuo gausiau apželdinkite jums mielais gražiais augalais. Klausykitės malonios, harmonizuojančios muzikos. Skaitykite apie įkvepiančius dalykus, tapykite, šokite. Būkite gamtoje, stebėkite gyvūnus, mėgaukitės saulėtekiais ir saulėlydžiais. Visa, kas gražu, kas kilę iš gamtos, yra harmoninga. Tai ypač stiprina energiją ir gerina savijautą bei sveikatą.

 Gerbkite savo artimuosius ir ypač tėvus. Negražūs, nepagarbūs santykiai su artimaisiais, įvairūs nesutarimai iš mūsų atima ypač daug energijos. Ir atvirkščiai, gražūs, meilės sklidini santykiai šią energiją ženkliai sustiprina.

Ugdykite taisyklingą laikyseną. Kad energija tekėtų laisvai, labai svarbu išsaugoti taisyklingą laikyseną. Jei nuolat kūprinatės, vaikštote nudelbę galvą ir pan. energijos tėkmė sutrinka, susidaro tam tikri jos kamščiai ir priklausomai nuo to, kur susidarė kamštis, prasideda įvairūs negalavimai. Gal ir sunku tuo patikėti, bet taisyklinga laikysena gali pagerinti ne tik sveikatą, bet suteikti daugiau pasitikėjimo savimi, pagerinti santykius su aplinkiniais. 

Mylėkite save. Jei žmogus savęs nemyli, jo gyvybinė energija senka, sveikata prastėja, o gyvenimas trumpėja. Tuos, kurie myli save ir savo gyvenimą, gyvybinė energija pasiekia daug lengviau, greičiau, veiksmingiau. Tad jei norite būti sveiki ir laimingi, išmokite džiaugtis gyvenimu, būkite už jį dėkingi, pastebėkite malonias smulkmenas.

IŠBANDYKITE!

Kacuzo Nishi pratimas Auksinė žuvelė”

Šis pratimas suaktyvins kraujotaką, nuramins nervų sistemą, subalansuos gyvybinės energijos tėkmę organizme.

Kaip atlikti

Atsigulkite ant nugaros. Rankas susidėkite po galva. Pradėkite virpinti pėdas, o paskui pamažu ir visą kūną. Leiskite jam vibruoti iki pat galvos. Iš pradžių išsijudinti gali būti nelengva, bet ilgainiui taps vis paprasčiau. Pradėkite nuo 1-2 min., paskui kaskart atlikimo trukmę po truputį ilginkite.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: