Praktikuojame

Jogos asanos nuo streso

4 asanos nuo streso  © Adobe  

Tie, kurie sako, kad niekada nepatiria jokio streso, tikriausiai neturi šeimos, jokių įsipareigojimų ir galbūt gyvena kur nors gamtoje,  toli nuo įprasto sociumo gyvenimo. Arba yra pasiekę tokį dvasinį lygį, kad egzistuoja už streso veikimo ribų. Tačiau kiekvienam paprastam žmogui stresas puikiai pažįstamas reiškinys. Vargu ar galime visiškai išvengti stresinių situacijų, bet neabejotinai galime kontroliuoti savo atsaką į stresą bei neutralizuoti žalingą jo poveikį organizmui. Vienas geriausių vaistų nuo streso  - sąmoningas gebėjimas atsipalaiduoti. Šiuo atvejų puikiai pravers jogos praktikos: meditacija, joga Nidra, kvėpavimo pratimai, taip pat asanos. Šįkart  norime pristatyti keturias. Išbandykite pagal kūno galimybes. Nepersitempdami. 

PRASARITA PADOTTANASANA, ARBA NUSILENKIMAS.

KAIP ATILIKTI. Iš tadasanos dedame rankas ant liemens, ištempiame jas į šonus, iškvėpdami lenkiamės pirmyn ir dedame rankas po pečiais ant grindų tiesindami nugarą, tempdami stuburą į priekį. Kaklas ir pilvas atpalaiduotas, alkūnės nukreiptos atgal. Rankos vienoje linijoje su pėdomis. Asanoje pabūname nuo 30 sek. iki 1 min., vėl grįžtame į tadasaną.

ANANDA BALASANA – LAIMINGO KŪDIKIO ASANA

KAIP ATLIKTI. Atsigulkite ant nugaros, kojas per kelius sulenkite prie pilvo link pažastų, laikydami kojų pirštus rankomis. Palengva iškelkite kojas į viršų, stenkitės atpalaiduoti pečius. Kvėpuokite stumdami kojas į skirtingas puses. Kartokite keletą kartų. Nepamirškite kvėpuoti.

ARDHA HALASANA – PUSINIS PLŪGAS

KAIP ATLIKTI. Gulėdami ant nugaros sulenkite kojas per kelius. Iškvėpdami juos pritraukite prie krūtinės. Nugarą švelniai spauskite į žemę, patiesinkite kojas per kelius. Rankomis laikykitės už pėdų pirštų, blauzdų arba šlaunų. Artinkite kojas link pilvo ir krūtinės.

PARSVOTTANASANA – PIRAMIDĖS ASANA

KAIP ATLIKTI. Iš tadasanos ramiai kvėpuodami pereikite į trikonasaną. Iškvėpdami pasukite dešiniąją pėdą į išorę 90 laipsnių kampu, o kairiąją į vidų 75 laipsnių kampu. Liemeniu stačiu kampu pasisukite į dešinę, rankos – į šonus lygiagrečiai grindims. Įkvėpdami plėskite krūtinės ląstą, iškvėpdami lenkitės į priekį, siekite grindų. Įkvėpdami pakelkite galvą, pažvelkite į priekį, iškvėpdami lenkitės, kol smakru pasieksite dešiniosios kojos blauzdą. Kojos, rankos ir liemuo tiesūs. Pakvėpuokite, grįžkite į pradinę padėtį, tada kartokite viską į kitą pusę.

Atidaryti galeriją

Nuotraukų galerija: 4 asanos nuo streso

Adobe

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: