Sveikatinamės

Kodėl svarbu vaikščioti basiems?

Nuotrauka: © siliceousooze

Jei pasižvalgysime į istoriją, atrasime, jog daugybę amžių žmonės vaikčiojo basi. Netgi dievybės žengdavo basomis.  Kaipgi nutiko taip, kad pėdas varžančius batus pripažinome visuotine norma ir nenorime su jais skirtis jokiomis aplinkybėmis?

Žinoma, pasirinkimą nemaža dalimi nulėmė klimato sąlygos. Tačiau net ir tada, kai klimatas leidžia, mes jau patys sau nebeleidžiame būti basi. Nors.. jei prisiminsime vaikystę, tikriausiai atmintyje išplauks prisiminimai, kaip priešinomės apaunami.  Maži vaikai intuityviai mėgsta lakstyti baisi, tačiau tėvai, juos atkakliai auna tol, kol galiausiai įpratina būti civilizuotais”. Kad vaikų pėdutės vystytųsi taisyklingai, perkame įvairius ortopedinius stebuklus. Tačiau paradoksas: pasaulyje dar turbūt niekada nebuvo tiek nuo plokščiapėdystės kenčiančių žmonių. 

Vaikščiojimo basomis nauda:

·        Tonizuoja vidaus organus. Jau prieš kelis tūkstantmečius Kinijoje buvo žinoma, jog pėdoje esama receptorių, kurie yra susiję su visais organais. Taigi vaikščiodami basi tonizuojame ir stipriname ne tik pėdas, bet ir „masažuojame“ kiekvieną kūno organą,  tuo pačiu gerindami jo veiklą.

·        Gelbsti nuo įtampos, streso, mažina dirglumą. Kaip rodo tyrimai, vaikščiojimas basomis teigiamai veikia ir mūsų smegenis, padeda atsipalaiduoti, malšina stresą, nuovargį, gerina miegą, aktyvina kraujotaką bei  medžiagų apykaitą, energizuoja.

·        Pailsi nugara, stuburas. Yra pastebėta, kad žmonėms, kurie kenčia nugaros bei stuburo skausmus, reguliariai taikant basų kojų terapiją, pagerėja laikysena, atsipalaiduoja įtempti raumenys. Ypač basų kojų terapija naudinga moterų, kurios mėgsta avėti aukštakulnius, stuburui.

·        Basos kojos padeda „įsižeminti“.  Knygos „Įsižeminimas“ bendrautoris Clintonas Oberis bei daugelis kitų žmogaus ryšio su žeme tyrėjų teigia, kad šiuolaikinis apavas žemės energijai nepralaidžiais sintetinių medžiagų padais trikdo mūsų sveikatą, sukelia organizmą alinančius chroniškus uždegiminius procesais. Mokslininkai mano, kad tokius uždegimus galima malšinti labai paprastai – tiesiog daugiau kontaktuojant su gyvąja gamta, t. y. kuo daugiau laiko leidžiant basomis po tikrą, jokia šiuolaikine danga nepadengtą žemę, žolę.

·        Didžiulė nauda vaikams. Vaikščiojimas basomis tvirtina vaikučių pėdų bei kojų raumenis ir padeda taisyklingai formuotis pėdutėms bei visai laikysenai. Taip pat teigiamai veikia nervų sisitemą, grūdina imunitetą.

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: