Sveikatinamės

Organizmo valymas pagal ajurvedą

Nuotrauka: © pixabay.com

Jokio alkio jausmo, jokių nemalonių procedūrų ir apskritai – jokios prievartos prieš save. Ajurvedinis gydymas yra švelnus – svarbu sudaryti sąlygas organizmui pačiam valytis, o badauti dėl to tikrai nereikia!

Valomosios dietos rekomenduojama laikytis tris dienas iš eilės. Tuo metu galite valgyti iki malonaus pilnumo jausmo kaskart, kai tik išalkstate. Tačiau yra viena sąlyga… Valgiaraštyje – tik vienas patiekalas: ryžių ir spindulinių pupuolių troškinys kičaris (khichari), pagardintas ghee sviestu, imbierais, kalendromis, cinamonu, kardamonu, ciberžolėmis ir kitais naudingais prieskoniais. Jis itin lengvai virškinamas, todėl skrandis gauna progą pailsėti ir daugiau energijos organizmas gali skirti kitoms kūno vietoms. Kiekvienas patiekalo ingredientas svarbus: ryžiai pasotina, bet neapsunkina, spindulinės pupuolės suteikia itin vertingų baltymų, be to, jos yra lengviausiai virškinamos iš visų ankštinių. Šildantys prieskoniai sustiprina agni (vadinamąją virškinimo ugnį), o riebalai sutepa visas sistemas. Kičario monodieta suderina viso organizmo veiklą. Šis patiekalas yra tridošinis, o tai reiškia, kad nesvarbu, kuri doša išsiderino, šis maistas padės organizmui pačiam susibalansuoti.

Kičaris ruošiamas neskubant, švarioje virtuvėje, gerai nusiteikus. Kad patiekalas neprarastų pranos (energijos), geriausia jį valgyti ką tik pagamintą.

Išsami informacija apie ajurvedinį organizmo valymą bei kičario receptai žurnale „Joga ir ajurveda“ (2018 Nr. 1)

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: