Praktikuojame Sveikatinamės

„Pamaitinkime“ akis saulės šviesa

Nuotrauka: © Foto ©siliceousooze

Dažniausiai akcentuojama tai, kad saulė kenkia mūsų regėjimui, tad saulėtomis dienomis einant į lauką, akis būtina pridengti nuo jos spindulių saugančiais akiniais. Tačiau egzistuoja ir alternatyvi nuomonė – saulė akis gydo.

Įvairios akių stiprinimo metodikos saulės spinduliais buvo praktikuojamos dar senovės Indijoje, Kinijoje, Tibete. Šių senųjų medicinų atstovai pabrėžė, jog akys yra toks organas, kuris visavertiškai funkcionuoti gali tik gaudamas pakankamai natūralios šviesos. Pasak jų, tik saule pakankamai pamaitintos akys gražiai žvilga, yra stiprios, gyvybingos ir niekada neašaroja. Taigi akis nuolat slėpdami nuo saulės po tamsiais akiniais, galima sakyti, mariname jas badu. Dėl to kenčia ne tik pačios akys, bet ir visas organizmas, nes jame, kaip žinia, viskas yra glaudžiai susiję.

Taigi silpnoms akims saulės šviesa labai reikalinga. Bet... savotiškas paradoksas – kuo akims labiau reikia šviesos, tuo sunkiau jos ją priima. Silpnos akys paprastai būna labai jautrios. Tad saulės šviesos terapiją derėtų taikyti labai atsargiai – po truputį, bet reguliariai. Ir būtiniausiai įsidėmėkite: jokiu būdu nevalia vidury dienos žvelgti tiesiai į saulę. Pasitelkiant saulės šviesą, akys stiprinamos tam tikrais pratimais. Jų yra pačių įvairiausių. Sukurtos netgi ištisos metodikos. Čia pristatysime tik kelis paprasčiausius. Jie lengvai įgyvendinami ir neabejotinai naudingi kiekvienam.

  •          Nuo senų laikų buvo ypač vertinama tekančios saulės šviesa. Sakoma, tokiu metu saulės energetika ypatinga. Užtat įvairių energinių praktikų atstovai pratimus mėgta atlikti būtent šiuo metu, o jogai saulei tekant pataria atlikti saulės pasisveikinimo pratimus. Tokia saulė labai naudinga ir akims. Kol ji teka, galima žiūrėti tiesiaiatmerktomis akimis. Keletą minučių stebėkite, kaip pamažu padange slenka ir didėja raudonas saulės diskas. Vakare atvirkščiai, galite sekti, kaip jis mažėja.
  •          Kitas pratimas tinkamas atlikti vidury saulėtos dienos. Atsistokite veidu į saulę ir užsimerkite. Taip stovėkite kelias minutes, galvą vis sukiodami tai į vieną, tai į kitą pusę.
  •          Trečias pratimas: susiraskite pavėsingą vietą ir atsistokite taip, kad viena akis būtų apšviesta saulės, o kita atsidurtų pavėsyje. Užsimerkite ir pamažu sukiokite galvą į abi puses – kad akys pakaitomis atsidurtų tai saulėje, tai pavėsyje.
  •         Atlikus bet kurį pratimą, patariama atpalaiduoti akis pašildant jas delnais. Šį metodą išpopuliarino garsus akių gydytojas V. Beitsas, sukūręs ištisą regėjimo atstatymo sistemą, pagrįstą natūraliais metodais. Pasak jo, delnai ne tik atlaiduoja akis – jie turi ir gydomųjų galių. Taigi uždenkite akis taip, kad delno centras būtų ant akies, pirštus sukryžiuokite ant kaktos. Taip uždengtomis akimis būkite tiek laiko, kiek tik norisi – kol pajusite malonų atsipalaidavimą.

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: