Domimės

Kaip atrasti gyvenimo prasmę?

Nuotrauka: © pixabay.com

LAIŠKO FRAGMENTAS

„Pastaruoju metu jaučiuosi tarsi užstrigęs gyvenime. Seni įpročiai bei veikla neteikia jokio džiaugsmo.  Jaučiu, kad turiu kažką keisti, bet neįsivaizduoju, nuo ko pradėti , kaip rasti  naują kryptį. Pastaruoju metu vis išgirstu apie hipnoterapiją. Būtų įdomu sužinoti, ar ji iš tiesų gali suteikti  realius atsakymus į aktualius klausimus.“

Atsako hipnoterapeutas Artūras Pangonis

Beprasmiškumo pojūtis paprastai rodo, kad jau peraugome tuos suvokimo rėmus, kuriuose buvome iki šiol. Laikas nerti į platesnius vandenis! Tik dažnam iškyla klausimas, kaip tai padaryti saugiai ir veiksmingai. Per savo darbo praktiką esu sutikęs daugybę žmonių, kurie domisi dvasiniais dalykais, medituoja, lanko įvairias paskaitas, praktikuoja dvasines praktikas, bet yra tarsi įstrigę iliuzijoje, kad norint augti dvasiškai, reikia daryti kažką ypatinga, stebuklinga. Iš tikrųjų neverta ieškoti stebuklų išoriniame pasaulyje. Neįtikėtinas, nuostabus ir stebuklingas dvasinis potencialas glūdi kiekvieno mūsų viduje. Tiesiog turime išmokti susisiekti su savo savastimi, išgirsti jos balsą. Šiuo atveju nepaprastai naudingas ir veiksmingas dalykas yra meditacija. Nurimus protui, galime pasiekti aukštesniosios sąmonės lygmenis ir gauti gilius atsakymus į bet kuriuos klausimus. Tačiau daugelio šiuolaikinių žmonių galvose yra per daug triukšmo, užgožiančio tą subtilų vidinį balsą. Arba kai kuriems meditacija tėra mechaniškas, prisiverstinis mantrų kartojimas. Jei procesas yra taip proto kontroliuojamas, jokia gili vidinė informacija neatsiskleis. O jei ir atsiskleis, bus iškraipyta.

Jei patiems nesiseka rasti  kontakto su savo vidine išmintimi, hipnoterapija išties gali pagelbėti.  Asmeniškai man šis metodas atrodo vertingas tuo, kad nedrumsčia sąmonės išorine informacija, o tik atskleidžia tai, kas išplaukia iš gilesniųjų mūsų pačių sąmonės klodų. Kitaip tariant, gauta informacija yra subalansuota konkrečiai mums ir tokia, kokios šią akimirką labiausiai reikia. Tiesa, turiu pridurti labai svarbų dalyką: jei prisiliečiame prie tam tikros informacijos, drauge su gautomis žiniomis ateina ir atsakomybė. Jau negalėsime sau meluoti. Suprasime, kad mūsų sprendimai turės tam tikras pasekmes. Taigi prieš ateidami į hipnoterapijos seansą turėtumėte savęs paklausti: ar esate pasiruošęs išgirsti tam tikrą informaciją, su kuria reikės dirbti ir atsakingai elgtis. Be to, tas žinojimas neišvengiamai keis jūsų pasaulį, stums nauja linkme. Esu turėjęs pacientų, kurių gyvenimas po hipnozės seansų ėmė radikaliai keistis. Pakito ne tik gyvenimo būdas, profesinė veikla, santykiai, bet netgi fizinė išvaizda. Jei žmogus geba per hipnozes gautoms žinioms ir patirtims savo sąmonę atverti plačiai, rezultatai gali būti  išties fantastiški. Žinoma, būna ir tokių, kurie išeina nusivylę, sakydami, jog tikėjosi konkretesnių atsakymų arba išvis atmetančių tai, ką patyrė. Tokiu atveju hipnoterapeutas nepadės. Įžengti į aukštesniuosius dvasinius lygmenis vadovaujantis įprasta proto logika neįmanoma. Dar vienas dalykas: per hipnozės seansą paprastai negauname tiesioginių imperatyvų, ką turime daryti. Iš aukštesniųjų sferų ateinanti  informacija būna subtili ir niekada nepažeidžia laisvos valios principo – visada paliekama teisė suvokti  ir rinktis patiems.  Be to, reikėtų nusiteikti, kad viskas gali pakrypti  netikėta linkme. Hipnozės seansai – tai tarsi svogūno lukštenimas. Galbūt ateisite tikėdamiesi gauti  atsakymą į vieną klausimą, bet sąmonė dėmesį nukreips visai kita linkme, atskleis kitas giliai jūsų esybėje slypinčias problemas, apie kurių egzistavimą nė neįtarėte. Gal išsprendus šias problemas, rūpimas dalykas išsispręs savaime, be jokių pastangų. Trumpai tariant, hipnozė naudingiausia bus tiems, kurie aklai nesilaiko įsikibę į sustabarėjusius stereotipus ir nebijo prarasti esamos savo tapatybės, kuri šiaip ar taip yra tik iliuzija.”


Jei turite aktualių klausimų dvasinio augimo, sveikos gyvensenos, jogos ar ajurvedos temomis, galite bet kada parašyti mums el. paštu jogairajurveda@gmail.com Ieškokime atsakymų drauge.

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: