Praktikuojame

Trataka. Apvalykime sąmonę!

Nuotrauka: © pixabay.com

Ši praktika yra šatkarmos – jogų higienos – dalis. Reguliariai atliekama ji apvalo sąmonę, gerina atmintį, gebėjimą susitelkti. Taip pat stiprina akis, šalina jų nuovargį bei įtampą, aktyvina imuninę sistemą, gerina miego kokybę, padeda išsivaduoti nuo streso.

Tratakos technika gana nesudėtinga, įveikiama kiekvienam.  

Pirmiausia reikės pasirūpinti objektu, į kurį žiūrėsite. Tai gali būti gėlė, mandala, statulėlė ar tiesiog taškas balto popieriaus lape. Pasak praktikuotojų, ypač tinkama yra ramiai plevenanti žvakė. Svarbiausia, kad pasirinktas objektas būtų pastatytas ar pakabintas akių lygyje.

Prieš pradėdami praktikuoti, galite akis pašildyti uždėję ant jų delnus arba panardinti veidą į drungną vandenį atsimerkti ir truputį pamirksėti. Taip pat puikiai tiktų keletas akis atpalaiduojančių pratimų.

Taigi kai jau būsite pasiruošę, patogiai atsisėskite tiesia nugara ant kėdės ar mėgstama meditacine poza, sutelkite dėmesį į kvėpavimą. Kai pasijusite visiškai nurimę, nukreipkite žvilgsnį į pasirinktą daiktą, pavyzdžiui, uždegtą žvakę. Stebeilykitės nemirksėdami tol, kol ims ašaroti akys. Paskui užsimerkite ir susitelkite į tašką tarp antakių. Stebėkite išlikusį objekto atvaizdą, stenkitės jį išlaikyti kuo ilgiau. Kai atvaizdas išblės, atsimerkite ir vėl stebėkite žvakės liepsną.

Tratakos atlikimo trukmė – vidutiniškai 10 – 30 minučių.

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: